Zvanično saopštenje KK “Bratunac TRB“

Na našu e-mail adresu stiglo je zvanično saopštenje KK “Bratunac TRB“ koje vam prenosimo cjelosti.

“Poštovani,
-Prvo što bi htjeli reći jeste da je sadašnja uprava košarkaškog kluba ‘Bratunac Trb’ došla zvanično na funkciju 12.06.2017god.na skupštinu kluba koja prethodno nije održana sedam godina unazad. Klub je tada bio u situaciji da je izgubio status prvoligaša, trebao nastupiti u drugoj ligi Rep.Srpske…
Ličnim angažovanjem uprave na čelu sa predjednikom kluba (Srđan Šarenac) sportskim direktorom (Dane Dragičević) i sekretarom(Nedeljko Jokanović) ipak uspjeli zadržati status prvoligaša… Te sezone smo zadržali trenera Mlađenovića i roster tima(Bogičević, Alempić, Lazić, vraćen je Deurić itd). Dovedeno je pet novih igrača(Kovač, Milidrag,Pilindavić, Kupusović, na polusezoni i Erkić) koja su dovedena uz lično angažovanje sadašnjeg trera Ognjena Radića koji je i tada bio uz klub. To je sezona 17/18 koja se ispostavila kao istorijski uspijeh bratunačkog sporta, osvojena je titula šampiona Rep. Srpske i plasman u Premijer ligu BiH.
-Sljedeća stepenica je bila Premijer liga Bih…U momentu kada smo trebali započeti takmičenje u Premijer ligi mnogi su nam savjetovali da odustanemo od ovog  takmičenja, smatrajući kako nemamo ni sredstava ni kvalitetza taj nivo takmičenja i da učešće trebamo prepustiti nekom drugom. Savjetovana su nam mnoga druga brojna rješenja, ali nijedno nije predviđalo da se takmičimo u najjelitnijem rangu takmičenja. Veliku zahvalnost dugujemo načelniku opštine Bratunac Nedeljku Mlađenoviću i SO Bratunac, koji su nam obezbjedili punu podršku, potrebna finansijska i materijalna sredstva čime smo ipak stekli uslove za nastupanje.
Na skupštini KK ‘Bratunac Trb’ održanoj 12.06. 2018god.ponuđen je produžetak saradnje dotadašnjem treneru, koji je zajedno sa ekipom i ostvario plasman, što je on pismeno odbio nakon sedam dana.
U daljem radu morali smo tražiti novo rješenje za poziciju prvog trenera i pojačanja u vidu igrača koji bi bili sposobni da odgovore na zahtjeve ovog nivoa takmičenja.
Primaran cilj je bio opstanak u Premijer ligi(što je na radost svih nas i ostvaren).
Prvo je angažovan trener Ognjen Radić koji je bio jedino pravo i ispravno rješenje u tom momentu, domaći trener koji je bio spreman da se nosi sa svim izazovima koje nosi Premijer liga. Po njegovoj želji postavljeni su pomoćnici Jugoslav Petrić i Miloš Deurić(koji je bio i dio šampionskog tima), vrijedno pomena je da su to sve bivši igrači našeg kluba.
Pripreme smo krenuli sa sedam igrača iz šampionskog tima(Goran Bogičević, Miroslav Kovač, Miroslav Milidrag, Dejan Alempić, Miloš Milošević, Ivan Jokić, Dušan Maksimović)… Jedini igrač kojem nije ponuđena dalja saradnja je Zoran Kupusović koji je veliki teret iznio na svojim leđima, možda u najtežim momentima pružao i najviše..Ovim putem klub bi htio javno da se zahvali za sve i izvini njemu kao jedinom igraču o kojeg smo se ‘ogriješili’.
Roster je popunjen sa sedam novih igrača i prvi dio sezone smo imali omjer 3-7 čime nismo bili zadovoljni (iako su utakmice sa Slobodom, Sparsima, Zrinjskim izgubljene na jednu loptu), ali ipak smo i tada bili izvan zone ispadanja…
Po završetku prvog dijela na predsjedništvu kluba (27.12/18) je odlučeno da se zahvalimo na saradnji Milidragu i Niksu, da probamo naći adekvatnije zamjene na tim pozicijama…
Bogičević i Kovač su samovoljno odlučili da napuste klub iako smo računali na njih u nastavku sezone…Od tog momenta, od pojedinaca nezadovoljnih svojim statusom(iako se klub uvijek trudio da maksimslno ispoštuje sve dogovoreno sa igračima) kreće hajka protiv kluba i uprave koja traje sve do dana današnjeg…
Drugi dio sezone smo krenuli bez četiri igrača iz prvog dijela, doveli smo tri nova igrača(Filip Šepa, Nikola Silađi, Damrakco Foster) koji su bili veliki pogodak, jer su dali ogroman doprinos ostvarivanju cilja, zadržavanje Premijerligaškog statusa…
Zadovoljni smo ostvarenim rezultatom(sedmo mjesto na kraju takmičenja), cilj je ispunjen, klub i pored svih problema funkckoniše više nego uspješno, što je na zadnjem predjedništvu i potvrđeno od načelnika i generalnog sponzora TRB.
Klub radi javno, transparentno i želimo javnost upoznati sa konkretnim i istinitim podacima o sredstvima sa kojima smo raspolagali…
-Iz budžeta opštine priliv sredstava je bio
166.600km
-Sa glavnim sponzorom kompanijom TRB smo imali ugovor koji se odnosi na novčana sredstva u iznosu od 8mjeseci po 5000km,komplet sportska oprema(dvije garniture dresova, trenerke, nadmajice, majice), jedan obrok dnevno za šest igrača
-Petroprojekt, jedan obrok dnevno za šest igrača
-Ostali sponzori (Adiko banka, Doo Progres, Doo Trend, Doo Roćko, Autodijelovi Škorić, Autodijelovi Bugi, Ad FPS Potočari, JKP Rad, Autoprom Simanić,distribucija Bratunac, košarkaš Dragičević Vladimir, kafe Pekam) sa prihodom od prodatih ulaznica zajedno sve 4610km.
Javnost mora znati da smo bili deveta ekipa po budžetu u ligi od 11 učesnika, manje su imali sarajevska Bosna i Gradina Srebrenik koja nije odigrala plej aut zbog nedostatka finansijskih sredstava,dok su sve ostale ekipe imale daleko veće budžete od nas.
Najvećio dio sredstava je potrošen na igrački kadar, organizacije utakmica, putovanja i osposobljavanja dvorane za nesmetan rad i normalne uslove…
Sve bi teže bilo izvodljivo da nam stručni štab nije bio ubjedljivo najmanje plaćen u ligi(prvi trener i dva pomoćnika) su za 8mjeseci primila 6000km,a predsjednik i sportski direktor su radili bez plata(volonterski), jedino su imali plaćene telefonske račune u iznosu od 1300km za 8mjeseci(uz napomenu da je ovo druga godina zaredom kako rade volonterski).
Mora se napomenuti da je ove godine veoma značajan dio sredstava uložen u mlađe kategorije(kojih naš klub broji oko 150 svih uzrasta). Ove godine je  odigrano 43 zvanične utakmice u kategoriji mlađiih pionira, pionira i kadeta, uz organizaciju polufinalnog turnira za pionire.
Sve troškove ove sezone je snosio klub, bez učešća roditelja(prevoz, org.utakmica,sudije,sportska oprema)
Od ove godine smo obezbjedili ds sve mlađe kategorije rade sa licenciranim trenerima, rezultat dobrog i predanog rada je i uspijeh pionira koji su se plasirali na poluf.turnir koji je klub po prvi put uspio organizovati u Bratuncu…U zadnje dvije godine uvijek imamo dječake koji nastupaju za reprezentaciju Rep. Srpske u svojoj kategoriji…Još jedna vrlo bitna stvar je da će klub nastojati da se saniraju sva igrališta u gradu i da ispred škole dobijemo košarkaško igralište sa ‘bergo podlogom’, projekat već imamo samo se mora naći način da se što prije obezbjede sredstva…
Još bi željeli ovim putem javno da demantujemo sve neistine, glasine i ulične priče koje su ‘kaljale’ ime našeg kluba tokom čitave sezone…Želimo se zahvaliti brojnim navijačima koji su nas pratili tokom čitave sezone, vjerovali u nas i što je posjećenost i sportsko navijanje u našem gradu odjeknulo na najljepši mogući način državom. Oni su ti zbog kojih ne smijemo ustuknuti ni pred kim, trudićemo se maksimalno opravdati njihovo povjerenje i u sljedećoj sezoni…
Moramo još jednom iskazati veliku zahvalnost skupštini opštine Bratunac, generalnom sponzoru TRB-u, Petroprojektu i ostalim sponzorima, a ujedno uputiti i izvinjenje zbog pominjanja njihovih imena uz nas u negativnom kontekstu od strane pojedinaca bez ikakvog osnova.
Uprava kluba daje punu podršku i u slijedećoj sezoni sadašnjem stručnom štabu, uz nadanje da iz godine u godinu svi rastemo zajedno, kako rezultatski tako i organizaciono.Napomena samo da je predsjedništvo kluba održalo sastanak i odlučeno je da će se redovna skupština KK “ Bratunac Trb ‘ održati šestom mjesecu tekuće godine.
Veliki sportski pozdrav za sve čitaoce“
KK ‘BRATUNAC TRB’           Bratunac  21. 05/19