ŽOK BRATUNAC VICEŠAMPION REPUBLIKE SRPSKE, INOVA ZA NIJANSU ISPRED!

23.05.2021 Piše: urednik
Finalni turnir u odbojci

Ovog vikenda Bratunac je bio domaćin finalnog turnira prvenstva Republike Srpske za kadetkinje. Bez trunke sumnje možemo reći da je ovaj grad domaćinski ugostio takmičenje i da je odbojka bila fenomenalna. Mnogo borbe, lijepih poteza, neizvjesnosti – sve ono što odbojku čini jednim od najljepših sportova. Koliko je bilo uzbudljivo govori i poredak. Prva tri tima su u dva boda razlike i svi su upisali po 2 pobede i poraz: Inova 7 bodova, Bratunac 6, Drina 5. Bez bodova je ostao Velež, ali daleko od toga da nisu namučili sve protivnike. Bratunačke odbojkašice su se uspješno suprotstavile klubovima čije su selekcije više puta osvajale titulu šampiona Republike Srpske, kao i titule šampiona Bosne i Hercegovine. Treba naglasiti da je Bratunac, uz titulu vicešampiona i srebrnu medalju, obezbijedio završni turnir prvenstva Bosne i Hercegovine, zajedno sa šampionkama iz Banja Luke.

Sve je počelo duelom domaćeg tima i Veleža u subotu. Bratunačke odbojkašice su slavile sa 3:1. Potom je Inova pobijedila Drinu, rezultatom 3:0. Prvi dan je zaključen fenomenalnim lokalnim derbijem između Bratunca i Drine. Odbojkašice iz Zvornika su pobijedile u taj-brejku, nakon što je Bratunac stigao minus od 2 seta.

Nedjeljni program su otvorile ekipe Inove i Veleža iz Nevesinja. Potonji prvak je slavio izgubivši jedan set. Zatim je uslijedio spektaktl i direktna borba za titulu. Domaćim odbojkašicama je bila neophodna pobjeda od 3:0 ili 3:1 za prvo mjesto, a za drugo trijumf nakon taj-brejka. Inova je povela i imala veliku prednost u drugom satu, a u Bratuncu se povrijedila Tatjana Brklja kao, vjerovatno, najvažnija igračica. Saigračice su dobro reagovale i prije njenog povratka u tim preuzele kontrolu nad duelom. Izjednačile su, u trećem setu imale prednost 20:15, kada je djelovalo da će furiozno osvojiti treći, pa četvrti set i na taj način prigrliti titulu. Ipak, gošće iz Banja Luke odgovaraju i na volšeban način osvajaju ovaj period susreta i titulu. U četvtom i petom setu Bratunac pronalazi dodatnu energiju i nošen fenomenalnom podrškom sa tribina pravi preokret i obezbjeđuje drugu poziciju. U bobri za bronzu Drina je sigurno savladala Velež.

Za kraj, treba čestitati svim klubovima na prikazanom. Što se tiče Bratunca, istorijski uspjeh su postigle: Renata Stjepanović (kapiten), Tatjana Brklja, Tijana Blagojević, Andrea Radović, Jovana Todić, Sara Mlađenović, Anica Stojanović, Nikolina Miladinović, Valentina Matić, Jovana Stevanović, Marija Stevanović, Sara Jovanović, treneri Radovan Petković i Nenad Petrović.

Najbolja odbojkašica turnira je Zara Rendić iz šampionskog sastava.