Važne pobjede za Bratstvo i Guber

Bratstvo i Guber zabilježili su vrlo važne pobjede u 10. kolu Druge lige Republike Srpske ,,Istok“.

Bratunački tim savladao je direktnog rivala za pozicije van zone ispadanja, ekipu FK Stakorina iz Čajniča sa 4:0 (4:0). Prvo poluvrijeme je dio utakmice gdje je bratunački tim bukvalno ,,pregazio“ goste. Mladi Kosanić je počeo seriju svojim šestim prvenstvenim golom, nastavio je najbolji strijelac tima Maksimović sa dva pogotka (7 golova u sezoni), a seriju je zaključio još jedan omladinac Njegoš Petrović. Ovim trijumfom Bratstvo se sa 12 bodova ,,probilo“ do 11. prvenstvene pozicije. Danas su predstavljeni i novi dresovi bratunačkog kluba, koje je sponzorisao Rajko Nikolić iz Novog Sada, vlasnik firme ,,Ravni Buljim“, čovjek porijeklom iz Kravice. U narednom kolu Bratstvo će gostovati Jedinstvu iz Brodca.

Bitnu pobjedu upisao je i Guber. Oni su danas na svom stadionu bili bolji od Jedinstva iz Brodca, rezultatom 2:1 (1:0). Golove za tim iz Srebrenice postigli su Aljo Smajilović (6. minut) i Muminović (67. mnut). Jedini gol za goste djelo je Jovanovića u 80. minutu. Nakon ovog kola Guber će držati poziciju 4 na tabeli sa 17 bodova, svega 4 manje od lidera. U okviru sljedećeg kola očekuje ih gostovanje u Rogatici, ekipi FK Mladost.