Šuterski obračun pripao Kaknju – prekinuta serija Bratunca

Bratunac – Kakanj

Košarkaši Bratunca pretrpjeli su prvi poraz u ovoj kalendarskoj godini. Od njih je bolji bio Kakanj u 17. kolu Lige BiH sa 100:89, u pravom šuterskom obračunu. Ovim mečom prekinuta je serija od 3 prvenstvene pobjede bratunačke ekipe (ukupno 6 računajući Kup), ali i serija poraza tima iz Kaknja. Sada je Bratunac TRB na skoru 6-7, a Kakanj ima učinak 4-11.

Večerašnji duel počeo je izjednačeno, a na kraju prvih 10 minuta košarkaši kluba iz Bratunca imali su minimalnu prednost. Sličnu igru gledali smo i u drugom periodu, dešavale su se česte smjene u vođstvu, a Bratunac je imao poen prednosti na poluvremenu. Treću dionicu bolje je počeo Kakanj i došao do prednosti 58:50. Potom, bratunački tim pravi ogromnu seriju 17:2 i stiže do +7, da bi sa 4 poena domaća ekipa na ovom meču smanjila zaostatak pred odlučujućih 10 minuta. U četvrtoj četvrtini Kakanj je bio bolji, odlično su šutirali, odradili su bolji posao u odbrani i došli do pobjede. Treba istaći da je bratunačka ekipa bolja u međusobnom skoru, ako eventualno dođe do nekog kruga.

Pilčević sa 20 i Tadić sa 19 poena bili su poenterski najraspoloženiji kod Bratunca, Ćup je dodao 16, a Tresač 15. U ekipi Kaknja čak šestorica igrača ostvarili su dvocifren učinak: Ros 19, Dubinski 18 (9 as 6 sk), Fazlić 18, Islamovi 15, Velić 14 i Tepić 12.

Spektakularno šutersko veče Kaknja obilježio je nestvaran šut iz igre: 68%, 39/57 od čega 11-20 za 3 poena i izvanrednih 28/37 za 2 poena. Ekipa iz Bratunca ponovo je bila na svom nivou van linije 6,75, pogodivši 15 šuteva iz 39 pokušaja, a odlično su šutirali i za 2 poena – 18/25. Skakački i po broju asistencija timovi su bili izjednačeni, a Bratunac je imao više izgubljenih lopti, što je i bio jedan od ključnih faktora (10-5).

U narednom kolu Bratunac TRB dočekaće Bosnu Rojal.