Savjet učenika OŠ „Branko Radičević“ pokrenuo inicijativu sakupljanja novčanih sredstava

Savjet učenika OŠ „Branko Radičević“ je u saradnji sa Savjetom učenika SŠC “ Milutin Milanković“ iz Milića pokrenuo inicijativu sakupljanja novčanih sredstava neophodnih za liječenje Dragana Lalovića iz Milića.

Za tri dana sakupljeno je 2 500 KM. Učenici, roditelji i zaposleni u ovoj osnovnoj školi pokazali su visok nivo humanosti i spremnosti da pomognu drugima u nevolji.

„U našoj školi je brzom akcijom u roku od dva dana sakupljena suma od 2 500 KM čime smo pokazali da među nama ima jako dobrih i humanih ljudi Nadam se da je i u drugim školama sakupljena dovoljna količina novca kako bi se mogla uraditi ova medicinska intervencija. Tokom prošle školske godine imali smo dvije slične akcije. Naši učenici  su u dva navrata sakupili oko 2 000 KM novčane pomoći za naše učenike kojima je takođe trebalo liječenje“, izjavila je za UPSMedia Daijela Petković, direktorica OŠ „Branko Radičević“.

Piše: M. U.