Prekinut niz Bratstva, Budućnost bolja za gol

FK Bratstvo 2020/2021

Fudbaleri Bratstva poraženi su na gostovanju kod vodećeg tima prvenstva Budućnosti iz Pilice sa 0:1 (0:1). Meč 18. kola Druge lige Republike Srpske ,,Istok“ riješen je  ,,evro-golom“ iskusnog Krezovića u 33. minutu. Ovo je prvi poraz tima iz Bratunca nakon devet mečeva. I pored poraza ostali su na desetoj poziciju, koju dijele sa narednim rivalom, ekipom Mladosti iz Gacka.

Tim iz Pilice bio je bolji rival u prvom, a Bratstvo u drugom poluvremenu. U tom peridou, Njegoš Petrović je pogodio stativu, a dobru priliku je imao i Vuk Milanović. Iz bratunačkog kluba su rekli da bi podjela bodova bila najpravedniji ishod.

Milorad Kosanić izveo je danas sljedećih jedanaest igrača: Bogićević, Erkić, Lazić, Grujičić, P. Petrović, Karić, Lončarević, Andrić, Nj. Petrović, Avramović, Kosanić. Sa klupe su ušli Gvozdenović i V. Milanović. Sastav bratunačkog tima bio je oslabljen neigranjem povrijeđenog Maksimovića, koji je prvi strijelac tima.

Budućnost je povećala prednost na vrhu tabele i sada imaju 7 bodova više od prvog pratioca.