Porazi Bratstva i Gubera na gostovanjima

Arhiva UPSMedia

U okviru 2. kola Druge lige Republike Srpske ,,Istok“ Bratstvo iz Bratunca i srebrenički Guber pretrpjeli su poraze na gostujućim terenima.

Bratunački tim poražen je na teškom i najdaljem gostovanju u ligi, u Nevesinju. Domaći Velež bio je bolji rezultatom 5:1 (3:1). Jedini pogodak za Bratstvo postigao je Nikola Avramović u 33. minutu. Dva gola za Velež postigao je Prodanović, a strijelci su još bili Petković, Drašković i Kovačević. Ekipa iz Bratunca na ovom meču nije mogla da računa na dva pojačanja, Lazića i Erkića, a oni će na raspolaganju biti već od narednog kola. Tada će Bratstvo dočekati Budućnost iz Pilice i imati priliku da upiše prvu pobjedu u sezoni.

Upravo je ekipa iz Pilice savladala Guber rezultatom 1:0 (1:0). Pobjedonosni gol djelo je Vasiljevića, koji je zatresao mrežu srebreničkog tima u 31. minutu. U trećem kolu Guber će na svom terenu dočekati trenutnog lidera prvenstva Mladost iz Gacka. Srebrenička ekipa za sada je osvojila tri boda.