Poraz Bratunca od Slobode u pripremnom meču

Bratunac – Sloboda

Košarkaši KK Bratunac TRB poraženi su večeras od tuzlanske Slobode u trećem kontrolnom meču, u sklopu priprema za predstojeću sezonu. Bilo je 66:82 (21:25, 19:14, 9:15, 17:28). Utakmicu je obilježio izvanredan nastup Derela Dejvisa, američkog beka u redovima tuzlanske ekipe, koji je postigao 30 poena. U domaćem timu najefikasniji su bili Aleksandar Danilović i Miloš Pešić.

Sloboda je bolje ušla u duel i vrlo brzo stigla do +7 (8:15). Istu prednost su imali i u finišu prve dionice (18:25), da bi na kraju prvih deset minuta bilo 21:25. Bratunac TRB je uhvatio ritam na startu drugog perioda i sa nekoliko pogodaka Danilovića došao do izjednačenja, a zatim nakon slobodnih bacanja Rikala i do vođstva. Kapiten Pilčević je zatim ubacio 5 poena, dok je na drugoj strani odgovorio Dejvis istom mjerom za 40:39 na desetominutnoj pauzi.

Drugih dvadeset minuta bolje je otvorio bratunački tim i košem Tadića odlijepio se na +5. Nakon toga uslijedila je loša serija i nekoliko minuta bez pogotka, što su gosti iskoristili. Dejvis je ,,regularno“ nastavio da ubacuje koševe, a dvije trojke je pogodio Alikadić za 47:51. Na kraju 3/4 bilo je 49:54.

Na startu završne dionice dva puta je 2+1 pogodio Jakupović i Tuzlaci su otišli na 11 poena prednosti. Bratunac TRB pokušao je da  se vrati trojkama Danilovića i Rikala, kao i igrom Pešića na niskom postu, ali je Dejvis na sve imao odgovor uz podršku Mustapića.

Ono što može da zabrine oba trenera jesu povrede. U domaćoj ekipi Žunić se požalio na povredu u prvom poluvremenu, dok djeluje da je igrač Slobode Durmo doživjeo težu povredu skočnog zgloba.

Već u četvrtak Bratunčane očekuje duel sa Metalcem iz Valjeva.