Poraz Bratstva od Romanije!

Bratstvo-Romanija

Fudbaleri Bratstva izgubili su danas u Bratuncu od Romanije iz Pala, rezultatom 0:4 (0:0). Ovim porazom, trećim u plej-autu, bratunački tim je došao u izuzetno tešku situaciju što se tiče opstanka u Drugoj ligi Republike Srpske ,,Istok“. Ključni momenti današnjeg meča bila su dva  detalja u drugom poluvremenu. Prvo je mladi igrač domaćih Avramović dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, zbog prigovora, a potom je dosuđen i jedanaesterac za goste u 70. minutu, utisak je nakon kontakta koji nije bio jačeg intenziteta. Treba istaći i izvanredan gol, dvostrukog strijelca, Blagojevića u 88. minutu.

U uvodnom dijelu duela igralo se po jakoj kiši. Pri kraju prvog dijela odličnu priliku za Bratstvo imao je Kosanić, ali su odbrambeni igrači gostiju intervenisali na gol-liniji. Dvije dobre prilike propustili su domaći na startu drugog perioda. Nakon toga desile su se dvije situacije koje smo opisali, crveni i penal u korist Romanije. Pokušali su fudbaleri u žuto-plavim dresovima da izjednače, ali su gosti sa nekoliko kontra-napada riješili pitanje pobjednika.

Pored Blagojevića, za tim iz Pala pogađali su Čvoro sa bijele tačke i rezervista Babić.

Ovim porazom Bratstvo je ostalo na 22 boda, dok su Paljani skoro izvjesno obezbijedili opstanak, jer imaju 30 bodova.