POLET MINIMALCEM DO VAŽNE POBJEDE NAD JADROM!

Polet – Jadar

Polet iz Kravice savladao je Jadar iz Nove Kasabe u meču 13. kola Područne lige ,,Birač“, rezultatom 1:0 (0:0). Junak pobjede bio je mladi Jeremić, koji je postigao efektan gol iz slobodnog udarca, šutem sa više od 25 metara. Igrao se 60. minut. Prije toga najvažniji detalj bio je sukob u prvom poluvremenu kada su isključeni najbolji strijelac kravičkog tima Milutinović i golman gostiju. Neposredno ranije Milutinović je pogodio okvir gola. Ovom pobjedom Polet je stigao do učinka od 31 boda. Toliko ima i Branjevo, ali je njihov međusobni duel pod sporom, pa bi Polet mogao do 3 boda više, a Branjevo bi u tom slučaju izgubilo 3 boda. Birač ima bod više, nakon remija u Karakaju.

Na stadionu u Bratuncu gledali smo čvrstu utakmicu, bez mnogo prilika. Najbolju iz prvog dijela smo pomenuli, kada je Polet pogodio okvir gola. U drugih 45 minuta, osim gola, timovi su propustili po jednu izglednu priliku. Za tim iz Kravice nije je realizovao Smajlović, dok je dobru šansu gostiju zaustavio golman Vujadinović intervencijom nogom.

U narednom kolu očekuje nas derbi sezone. Predstojeće nedjelje, 23. maja, Polet će gostovati u Derventi, ekipi FK Birač.