Po tri nova boda za Guber i Bratstvo

Bratstvo-Milići

Važne trijumfe danas su upisali Guber i Bratstvo, u okviru 14. kola Druge lige Republike Srpske ,,Istok“. Guber je bio bolji od Famosa u derbiju kola, a Bratstvo od Milića u lokalnom derbiju.

Guber je sa dva gola Ćirkovića (19. i 67. minut) došao do velike pobjede nad čvrstom ekipom Famosa. Bilo je 2:1 (1:0). Jedini gol za goste djelo je Sudžuma u 90. minutu. Sa nova tri boda Srebreničani su došli do 26 osvojenih bodova i diobe 2. i 3. pozicije. U završnom kolu jeseni Guber će gostovati Ilićki u Brčkom.

Bratunačko Bratstvo osvojilo je veoma važne bodove u borbi za opstanak. Do tri boda vodio ih je Maksimović sa dva pogotka (21. i 82. minut) i tako je došao do kote od 9 prvenstvenih golova. Treći gol bio je autogol Bogičevića (63. minut). Ovom pobjedom Bratstvo se probilo do diobe 12. i 13. mjesta sa Romanijom. U 15. kolu bratunački tim gostovaće Famosu.