Maksimović i Kosanić za nova tri boda Bratstva, Vlasenica savladala Guber

Bratstvo – Drina HE

Bratstvo je vezalo drugi trijumf, pošto je danas u 8. kolu Druge lige Republike Srpske ,,Istok“ savladalo ekipu Drina HE iz Višegrada sa 2:1 (0:0).

Odlučujući period bio je onaj između 81. i 85. minuta, kada je domaća ekipa postigla oba pogotka. Prvo je Maksimović, poslije odlične lopte u prostor, izdržao duel sa odbrambenim igračem gostiju i lako riješio situciju jedan na jedan sa golmanom Bojanovićem. Ovo je njegov peti gol u sezoni, a isti učinak ima i mladi Kosanić, koji je u 85. minutu povisio vođstvo nakon što je glavom pogodio mrežu, iskoristivši dobar centaršut iz slobodnog udarca.

Drina HE je do kraja samo uspjela da smanji poraz, a strijelac je u 90. minutu bio Marković.

Bratunački tim je ovom pobjedom došao do 9 osvojenih bodova i pozicije broj 13 na tabeli. U sljedećem kolu očekuje ih derbi u Vlasenici.

Upravo je Vlasenica danas odnijela bodove iz Srebrenice, a pobjedonosni gol postigao je Milovanović u 60. minutu. Nakon ovog kola Guber i Vlasenica imaju po 13 bodova. Vlasenica je peta, poziciju iznad Gubera zbog bolje gol-razlike. Ekipa iz Srebrenice gostovaće Stakorini u sljedećoj rundi.