Maestralni Gajić, ofanzivni skok i ukradene lopte za pobjedu Bratunca

Bratunac TRB sinoć je završio prvi dio sezone u Ligi 12 i trenutno su na odličnom petom mjestu. U 11. kolu savladana je Mladost iz Mrkonjić Grada 90:82, za skor od 6 pobjeda i 5 poraza. Odlučujući je bio furiozan nastup domaćih košarkaša u završnih deset minuta.

Prije utakmice uručeni su paketići za socijalnu ugroženu djecu i djecu sa posebnim potrebama. Ove poklone, zajedničkim snagama, obezbijedili su bratunački košarkaši i klub.

Očekivano, bio je to vrlo uzbudljiv meč, prepun serija i preokreta. Bratunački tim igrao je bez Mladena Pantića, jednog od najvažnijih igrača, što ovaj trijumf čini još značajnijim. Zbog toga je trener domaćih Radić bio prinuđen da igra dobar dio utakmice sa nižom postavom, kada je Gajić pokrivao poziciju 4. Upravo Gajić je bio igrač utakmice sa fantastičnim učinkom od 28 poena, 11 skokova i po 5 asistencija i ukradenih lopti, za ukupan indeks korisnosti 40, što ga svrstava u favorite za MVP priznanje u ovom kolu.

Nije počelo najbolje za domaću ekipu jer je poslije nekoliko minuta na semaforu pisalo 10:17. U tom periodu fantastičan je bio Sudžum sa 10 poena. Trener domaćih zatražio je tajm-aut i nakon toga uslijedila je furiozna serija 15:0, koju je sa 9 poena i 3 ukradene lopte pokrenuo Gajić. Na tu seriju, poslije dva tajm-auta trenera Sladojevića, odgovorila je Mladost novom serijom 11:0 za vođstvo pred početak drugih deset minuta – 25:28. Druga dionica bila je prilično izjednačena, Mladost je bila u vođstvu, a domaća ekipa je držala priključak najviše zahvaljujući ofanzivnom skoku i agresivnosti u odbrani na samu loptu. Na poluvremenu je bilo 45:46.

Početak drugog poluvremena obilježila je nova serija gostujuće ekipe, koja je brzo otišla na plus 8, zahvaljući Mijoviću i Sudžumu. Ponovo smo vidjeli dobru reakciju domaće ekipe i brzo smo ponovo bili u egalu, ali je Mladost napravila 4 poena prednosti pred ulazak u odlučujućih deset minuta.

Gajić je nastavio da hvata ofanzivne skokove, krade lopte, poentira i uz zakucavanje Fostera Bratunac TRB je došao do prvog vođstva u drugom poluvremenu 72:70. Gostujuća ekipa se ni tada nije predavala, ponovo su vratili vođstvo, prvo 72:73, pa onda i 74:75. Tada na scenu stupa Dejan Ćup sa 9 vezanih poena uz važnu ukradenu loptu i Bratunac odlazi na plus 7. Moraju se istaći i sjajne asistencije Radenka Pilčevića u tih nekoliko napada. Na kratko odgovara Mijović, nevjerovatnim pogotkom za 3 poena, jednom rukom, na isteku vremena za napad. Međutim Gajić ponovo ubacuje bitan koš i domaći tim nakon toga uvodi u utakmicu u mirniju završnicu.

Već smo pominjali izvanredan učinak Gajića, a pored njega dabl-dabl učinak ostvario je i Ćup sa 19 poena i 10 skokova (indeks 31), Vučićević je ubacio 17 poena uz 3 važna ofanzivna skoka, dok je Pilčević uz 12 poena dodao 7 asistencija. U  ekipi Mladosti Mijović i Sudžum su postigli po 18 poena, Birvoljev je dodao 10.

Mladost je  procentualno bolje šutirala i za 2 i za 3 poena (67%-62% i 40%-26%), ali je Bratunac sa više ofanzivnih skokova (15:9) i više ukradenih lopti (13:2) nadomjestio slabiji procenat šuta. Domaća ekipa imala je i 4 asistencije više.

Bratunac TRB – Mladost MG 90:82 (25:28, 20:18, 21:14, 24:12)

Sportska dvorana u Bratuncu

Gledalaca: 1.000

Bratunac TRB: Hlučoveki 2, Dragičević, Vučićević 17, Ćup 19 (10 sk, indeks 31), Pilčević 12 (7 as), Jokić, Foster 8, Pantić, Milošević, Long, Gajić 28 (11 sk, 5 as, 5 uk, indeks 40), Pavlović 4 – trener Ognjen Radić

Mladost Mrkonjić Grad: Muflizović 6, Kljajić, Jotić, Aleksić 9 (6 as), Stojanović 5, Đuranović 2, Gavrić 5, Lulić 4, Mijović 18 (5 sk), Sudžum 18, Milanović 5, Birovljev 10 (5 as) – trener Goran Sladojević

Drugi dio sezone nastavlja se već narednog vikenda. Bratunačka ekipa dočekuje Promo iz Donjeg Vakufa, dok Mladost gostuje u Tuzli.