Kata tim Želja Ipon četvrti put uzastopno prvak Bosne i Hercegovine!

27.06.2021 Piše: urednik

Tokom prethodna dva dana u Bugojnu je održano prvenstvo Bosne i Hercegovine u karateu. Karate klubovi Želja Ipon i Želja Ipon plus ostvarili su zapažen rezultat. Kata tim Želja Ipon četvrti put uzastopno je osvojio titulu šampiona Bosne i Hercegovine i otvorio put ka Evropskom prvenstvu. Kadetkinja Kristina Stanojević osvojila je drugo mjesto, a Merjema Peštalić treće, u pojedinačnoj konkurenciji. U daljem tekstu prenosimo saopštenje kluba.

U Bugojnu je prethodna dva dana održano prvenstvo BiH u karateu, u kategoriji kadeta, juniora i mlađih seniora, na kom je učešće uzelo 559 takmičara iz 104 kluba, od kojih i naša dva kluba "Želja Ipon" i "Želja Ipon plus". Kata tim "ŽELJA IPON" u sastavu Kristina, Merjema i Aldijana su 4 godinu za redom PRVAKINJE BIH. Samim tim su izborile mjesto u reprezentaciji i otvorile sebi put na Evropsko prvenstvo koje se održava od 22. do 25. avgusta u Finskoj. U pojedinačnoj konkurenciji, kadetkinja Kristina Stanojević iz Bratunca je zauzela drugo mjesto, Merjema Peštalić iz Srebrenice treće, dok su Aldijana Salihović i Sonja Ubiparipović izgubile u trećem meču. Nastupio je i Ajdin Tabakovic koji ovaj put nije imao sportske sreće - Kristina Marinković trener karate kluba