KARATISTKINJE IZ BRATUNCA I SREBRENICE NA SPISKU REPREZENTACIJE BIH ZA PREDSTOJEĆE EVROPSKO PRVENSTVO U FINSKOJ

23.07.2021 Piše: urednik
Foto: KK Želja Ipon

Dobili smo saopštenje KK Želja Ipon, koje prenosimo.

Juče je na adresu našeg KLUBA"ŽELJA IPON" stigao spisak kadetske, juniorske i U21seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine za predstojeće prvenstvo Evrope u Finskoj / Tampere. Među pozvanima su se našle članice našeg kluba: KRISTINA STANOJEVIĆ, ALDIJANA SALIHOVIĆ I MERJEMA PEŠTALIĆ. Osvajanjem zlata na prvenstvu Bosne i Hercegovine, koje je održano u junu mjesecu u Bugojnu, obezbjedile su svoje mjesto u reprezentaciji i nastup na Evropskom prvenstvu. Mi smo ovaj rezultat i očekivali, jer se radi o takmičarkama koje su prvakinje države četvrtu godinu za redom, ali i prvakinje Balkana u 2019 godini, tako da imaju razlog da na Evropsko prvenstvo putuju sa velikim optimizmom i ogromnom željom za uspjehom. One su svojim rezultatima zaslužile ovaj poziv, a naša obaveza u kluba je da im obezbjedimo sredstva za odlazak i nastup u Finskoj. Dovoljno je reći da će Republika Srpska kao entitet u reprezentaciji Bosne i Hercegovine (u sve tri selekcije) na predstojećem Evropskom šampionatu imati predstavnike iz samo pet klubova u samo sedam kategorija, onda je jasno da se radi o uspjehu na koji smo više nego ponosni. Evropski šampionat za kadete, juniore i mlađe seniore održava se od 20 do 22 avgusta u Finskom gradu Tampere.