Dobar meč u Bratuncu, Sloboda odnijela bodove

Bratunac TRB-Sloboda

Košarkaši Bratunca i Slobode odigrali su sinoć vrlo dobar meč u okviru 19. kola Lige Bosne i Hercegovine. Nakon velike borbe i mnogo uzbuđenja, tim iz Tuzle je slavio sa 87:83. Bratunac TRB je sada na učinku 8-9, dok tuzlanski klub ima pobjedu više, a u međusobnom skoru su potpuno izjednačeni (po jedna pobjeda sa 4 poena razlike). Nekoliko pogodaka za 3 poena Slobode i sigurnost Munižabe sa linije penala prelomili su na kraju. Domaći tim bio je bez kapitena Pilčevića zbog povrede zadnje lože.

Početak duela bio je izjednačen, a gosti iz Tuzle su bili u minimalnom vođstvu zahvaljujući nekoliko lakih zakucavanja Ibrahima Durme. Poslije 10 minuta bilo je 18:21. Drugi period bolje je otvorio domaći tim, koji je stigao do 5 poena prednosti. Ipak, druga polovina ove dionice protekla je u znaku Slobode. Serijom 14:0 stigli su do 11 poena prednosti. U tom dijelu meča na parketu je bila visoka postava gostiju. Na poluvremenu je bilo 36:45, a glavni faktor bio je ofanzivni skok gostiju, koji su pokupili čak 10 svojih promašaja.

U trećem kvartalu Sloboda se odvojila na maksimalnih 19 poena, na krilima Mustapića, međutim Bratunac je imao spreman odgovor. Danilović i Ćup, uz podršku Tadića i Petrovića počeli su da ,,krckaju“ prednost gostujućeg tima. Polovinom završnog perioda Bratunac TRB je izjednačio. Zaustavljen je ofanzivni skok gostiju, a zona 1-2-2, koju su bratunački košarkaši igrali u dobrom dijelu meča, zadavala je probleme Slobodi. Ipak, od polovine četvrte četvrtine Tuzlaci su pronašli šut za 3 poena i sa 4 pogotka van linije 6,75 (2 puta Miličević, Lelić i Strong-Mur) vratili dvocifrenu prednost. Nije se Bratunac predao ni tada, Rikalo i Tadić smanjili su minus na samo 2 poena 8 sekundi prije kraja, ali je Munižaba sa linije penala postavio konačan rezultat.

Procenti šuta iz igre bili su prilično ujednačeni, Bratunac TRB je imao za 1 procenat bolji šut za 3 poena, a Sloboda za 1 procenat bolji šut za 2 poena. Tim iz Tuzle je postigao 6 koševa iz igre više (5  više za 2 i 1 za 3), ali je domaći tim pogodio više slobodnih bacanja (Bratunac 20/27, Sloboda 11-20). Sloboda je imala više skokova, 37-31 (13-7 ofanzivni) i manje izgubljenih lopti (14-11). Ekipa trenera Radića je, očekivano, imala više asistiranih pogodaka (31-21).

U bratunačkom timu Ćup je ubacio 23 poena (6 sk), Daniloviće ostvario dabl-dabl sa 22 poena i 10 skokova, Rikalo je dodao 12, a Petrović  11. U Mulaomerovićevom sastavu Mustapić je imao 24 poena, Durmo je stigao do dabl-dabla (15 p, 11 sk), dok su Lelić i Miličević ubacili po 13 poena.

Uz pomenuto odsustvo Pilčevića, Ognjen Radić nije mogao računati ni na Pavlovića, dok je Sloboda bila bez Alikadića.