Bratunac u seriji – “pao“ i Zrinjski

Košarkaši KK Bratunac TRB zabilježili su i treću uzastopnu pobjedu u Ligi 12 BiH. Sinoć je, pred punom dvoranom u Bratuncu, savladan Zrinjski iz Mostara, šampion ove lige iz 2018. godine. Konačan rezultat bio je 99:77. Ovo je peti trijumf za bratunački tim u devet mečeva, kojim su učvrstili mjesto u prvih šest ekipa na tabeli, dok su gosti iz Mostara upisali sedmi poraz.

Domaća ekipa kontrolisala je dešavanja na parketu od početka da kraja utakmice. Sa sigurnošću se može reći da bratunačka ekipa podiže formu i igra sve bolje. Ovo je najbolje napadačko izdanje od početka sezone, a i odbrana je bila na nivou uvijek kada je bilo neophodno.

Ponovo je na djelu bila sjajna timska igra, sa pet košarkaša koji su imali dvocifren poenterski učinak. Po 19 poena postigli su Pantić i Gajić, koji su ujedno imali i najviši indeks korisnosti – po 29. Pantić je imao i dabl-dabl učinak, pošto je skupio i 10 skokova. Gajić je uz Ćupa imao najveći plus-minus rejtnig 19. To znači da je ekipa ostvarila toliku razliku sa njima na parketu. Ćup je, takođe, ostvario dabl-dabl sa 12 poena i 11 skokova, kao i Pilčević sa 14 poena i 10 asistencija. Foster je postigao 17 poena, dok su blizu dvocifrenog učinka bili i Vučićević sa 9 i Hlučoveki sa 7 poena. Priliku su dobili i mladi košarkaši Milošević (postigao 2 poena), Ilić, Dragičević i Lukić.

U gostujućoj ekipi, koja je imala velike odbrambene probleme, bolji od ostalih bili su Bjelica sa 15 poena i 8 asistencija, kao i Glogovac i Kapita sa po 14 poena. Kapita je isključen krajem 3/4 zbog nesportskog ponašanja. Prvo mu je dosuđena tehnička, a zatim i automatska isključujuća greška. Potpuno su zaustavljeni Brugmen i Danilović, do ovog duela najbolji igrači Zrinjskog.

Bratunac TRB je ponovo izvanredno šutirao sa 2 poena, čak 71%, nadskočio je goste (39-31) i imao ogromne 34 asistencije, naspram 20 koliko je imao Zrinjski. Zaustavljena je igra Zrinjskog u tranziciji i njihov pik-en-pop. Sve to je uticalo da bratunački tim dobije sve četiri četvrtine.

Trener domaćih Radić rekao je poslije meča: “Mislim da je presudila naša agresivnost. Pomogao je i prvi nastup Gajića pred domaćom publikom, koji je uticao i na ostale igrače. Zatvorili smo njihovu pik-en-pop igru, a u drugom poluvremenu kontranapade. I u svakom narednom meču idemo na pobjedu“.

Trener gostiju Nikolić prokomentarisao je poraz svog tima: “Trenirali smo obranu prethodni tjedan i onda za poluvreme primimo 55 poena. Imali smo velikih problema u obrani, pogotovo sa strane pomoći. Neiskusni smo za ovakve utakmice, moramo se pojačati“.

Bratunac TRB – Zrinjski 99:77 (28:20, 26:21, 22:18, 23:18)

Gledalaca: 750

Bratunac TRB: Hlučoveki 7, Dragičević, Vučićević 9, Lukić, Ćup 12 (11 sk), Pilčević 14 (10 as), Ilić, Foster 17, Pantić 19 (10 sk – indeks 29), Milošević 2, Long, Gajić 17 (indeks 29), trener Ognjen Radić

Zrinjski: Kapita 14, Brugmen 4, Soldo 2, Šabić 3, Vranješ 2, Bjelica 15 (8 as), Džajić, Glogovac 14, Zlomislić 6, Gunjina 7, Žunić 2, Danilović 8, trener Neven Nikolić

U narednom kolu Bratunac TRB gostuje u Kaknju, dok Zrinjski dočekuje Slobodu.