Bratunac TRB ulazi u 2020. godinu sa pozicije 4

Bratunac nastavlja da “ruši“ sve pred sobom.

Ponovo smo sinoć u Bratuncu gledali uzbudljiv i vrlo dobar meč sa velikim brojem poena. Bratunac TRB savladao je Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 97:89. Šut za 2 poena domaće ekipe ponovo je bio izvanredan. Domaći su imali  pet dvocifrenih košarkaša, uz dvojicu koja su bila bilizu, i čak 41 asisteniju, što upućuje na odličnu timsku igru. Ovi parametri bili su ključni za konačni trijumf. Ovim trijumfom bratunačka ekipa stigla je do skora 7-5 i četvrte pozicije na tabeli. Promo je na skoru 4-8.

Domaća ekipa je nešto slabije krenula i gosti su to iskoristili za dvocifreno vođstvo poslije nekoliko minuta. Istakli su se Ervin i Mustafica u tom periodu. Na semaforu je pisalo 0:11. Nakon tajm-auta trenera Radića, domaća ekipa je još jednom pokazala odličnu reakciju i sa 7 poena Ćupa, košem Gajića, uz dva slobodna bacanja Fostera stigla do 11:11. Ostatak 1/4 obilježila je rezultatska “klackalica“. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a četvrtina je završena 21:21.

U prvom dijelu drugog perioda ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi gosti sa dva poentiranja uz dodatno bacanje, Ervina i Kasuna,  stigli do +7 – 33:40. Na poluvreme se otišlo sa prednošću gostiju 43:49. Prvih dvadeset minuta obilježio je američki plejmejker Karlb Li Ervin. Postigao je 17 poena u tom periodu.

Na startu 3/4 gosti su malo uvećali prednost i došli do devet poena plusa – 43:52 i 48:57. Tada je uslijedila furiozna serija domaćih od 15:0. Pogađali su Gajić, Ćup, Pilčević, Foster i Pantić. Funkcionisalo je sve u tim trenucima u ekipi Bratunca. Ipak, Promo se malo stabilizovao i smanjio zaostatak sa 6 poena na 1 poen pred, ispostavilo se, odlučujućih deset minuta.

Završna dionica počela je odličnom rolom kapitena domaćih Pavlovića. On je vezao 4 poena, a uz njega Gjaić je dodao trojku i Ćup dva slobodna bacanja za 8 poena prednosti domaće ekipe. Pokušaj povratka gostiju predvodili su prvo Ervin, pa Karavdić sa 5 vezanih poena, ali je Vučićević sa trojkom, a kasnije i polaganjem odbio ovaj napad. Hlučoveki je na tri i po minuta prije kraja doveo Bratunac TRB na maksimalnih +12. Utakmicu je poenima zaključio mladi Mladen Milošević.

Bratunac TRB je opet imao dobro raspoređene poene sa pet dvocifrenih igrača, uz Fostera sa 9 poena i Hlučovekija sa 7. Gajić je postigao 23 poena i 9 puta asistirao (indeks 29). Ćup je bio najkorisniji sa 17 poena i indeksom 32. Malo je nedostajalo da upiše tripl – dabl. Za to su mu nedostajala 2 skoka i 1 asistencija. Pantić je postigao 17 poena, uz 8 skokova, Pilčević 11 poena i 7 asistencija, dok je Vučićević dodao 11 poena. Najbolji +- rejting imali su Pavlović i Foster i to 11.

Kod gostiju gledali smo “simultanku“ plejmejkera Ervina, nekadašnjeg studenta Kanzas Stejta i član razvojnog tima Indijana Pejsersa u G ligi. Postigao je 31 poen uz 8 asistencija. Uz njega dvocifreni su bili Mustafica sa 12 i nigerijski centar Orizu sa 11 poena.

Bratunac je potvrdio zašto je najbolji tim lige u realizaciji za 2 poena. Ovoga puta šutirali su fantastičnih 77% (28/36). Gosti su bili na 60% (29/48). Domaći tim imao je i vrlo dobru realizaciju za 3 poena (9/22) naspram 28% gostiju (6/21). Sa linije penala Bratunac je šutirao 14/18, a Promo 13/16. Asistencije smo već istakli kao jedan od ključnih parametara, odnos je bio skoro dvostruk (41:21). Gosti su imali više skokova – 26:32 (7:15 ofanzivni). Po izgubljenim loptama ekipe su bile skoro izjednačene -14:13, ali je Bratunac TRB imao više ukradenih – 11:6. Da napomenemo da ukradene lopte rezultiraju sa mnogo više poena, od ostalih izgubljenih lopti (greške u koracima, faulovi u napadu, 3 sekunde u reketu) jer uzrokuju kontranapade ili brzu tranziciju.

U narednom kolu bratunačka ekipa gostovaće u Vogošći, dok će Promo dočekati Slobodu.

Bratunac TRB – Promo DV   97:89 (21:21, 22:28, 26:19, 28:21)