Bratunac TRB prvi savladao Zrinjski!

Bratunac TRB – Zrinjski

Košarkaši KK Bratunac TRB savladali su sinoć Zrinjski iz Mostara, u zaostalom duelu 7. kola. Bilo je 82:67. Bratunački tim bio je bolji u svim segmentima i kontrolisao meč tokom čitavog toka. Ovo je treća pobjeda za Bratunac TRB i prvi poraz za Mostarce u 7 odigranih susreta.

Bratunac je u ovoj utakmici imao prilično skraćenu rotaciju, zbog povrede Pilčevića, odsustva Tresača zbog administrativnih pravila i napuštanja ekipe od strane Jeremića, koji je suspendovan nakon toga. Ipak, svi igrači, uključujući i omladince kojima je trener Radić ukazao priliku, iskoristili su minute na najbolji mogući način.

Meč je počeo izjednačeno i sa promjenama u vođstvu, ali je već polovinom prve četvrtine bratunačka ekipa sa nekoliko pogođenih šuteva van linije 6,75 preuzela vođstvo i odvojila se. Na kraju prve dionice bilo je 25:18.

U drugih deset minuta domaći tim nastavio je da povećava prednost, a ona je maksimalno iznosila 13 poena. Na veliku pauzu otišlo se sa rezultatom 49:38.

Bratunac je dobio i treći period. Možda se očekivalo da će skraćena rotacija i problemi sa faulovima, prije svega Ćupa, uticati na pad, međutim desilo se suprotno.

U završnom periodu Bratunac TRB je rutinski zadržao prednost i slavio sa ubjedljivih 82:67.

Odlično šutersko veče Bratunca i 14 pogođenih trojki, kontrola skoka, manje izgubljenih lopti i limitiranje Zrinjskog na svega 6 izvedenih slobodnih bacanja (prosječno šutiraju 25) ključno su doprinijeli rezultatu. Domaća ekipa iskoristila je svoje jake strane, usporila igru protivnika i uvela ih u ritam gdje se ne snalaze najbolje. Ni bolji šut za 2 poena gostiju nije mogao nadoknaditi sve ostalo.

Rikalo je ponovo bio sjajan sa 24 poena i 6 asistencija, dabl-dabl učinak ostvarili su Tadić i Danilović (obojica po 15 poena i 11 skokova), Ćup je postigao 13 poena (8 sk), Petrović 9 (4 sk i 3 as), a odličan doprinos dao je mladi Šarenac, koji je pogodio vrlo važnu trojku i uhvatio 3 skoka, kao i Žunić sa 3 poena i odličnom odbranom.

U Zrinjskom najefikasniji je bio Ervin sa 13 poena, 12 je dodao Knežević, a 11 Zovko.

U sljedećem kolu Bratunac TRB gostovaće narednog vikenda Borcu u Banja Luci.