BRATUNAC TRB PREKO LEOTARA DO FINALA KUPA REPUBLIKE SRPSKE!

Bratunac TRB – Leotar

Košarkaši Bratunca ispisali su večeras istoriju. Trijumfom u Trebinju nad ekipom Leotara izborili su plasman u finale Kupa Republike Srpske. Furiozna treća četvrtina i još jedna šuterska rapsodija presudili su Leotaru u Trebinju. Bilo je 83:79. Ovo je šesta pobjeda bratunačkog tima u ovoj kalendarskoj godini iz isto toliko mečeva. U finalu ih očekuje bolji iz duela Igokea – Borac.

U prvih 15 minuta gledali smo izjednačen duel, da bi domaćin u večerašnjem meču serijom 13:2 otišao na veiki odmor sa +11.

U trećoj dionici gledali smo apsolutnu dominaciju Bratunca. Raspucali su se igrači trenera Radića i postigli više poena nego u prva dva perioda zajedno. Seriju su pokrenuli Petrović i Tadić, a nadovezali su se i glavni poenteri: Rikalo, Danilović, Ćup i Pilčević. Ova četvrtina riješena je u korist bratunačkog tima sa ubjedljivih 34:11.

U završnoj dionici Bratunac TRB je povećao prednost na maksimalnih 18 poena, da bi Leotar serijom uhvatio priključak na nešto više od minut prije kraja (72:76). Ipak, jedna ukradena lopta i preciznost sa linije penala potvrdili su trijumf.