Bratunac TRB podiže nivo igre – savladan Kakanj

Bratunac – Kakanj

Košarkaši Bratunca sinoć su upisali prvu pobjedu u ovoj sezoni Lige BiH. Na domaćem terenu bili su bolji od Kaknja, u okviru 4. kola, rezultatom 78:63. Poslije brojnih problema sa prehladama i povredama igrača i članova stručnog štaba, sinoć je ekipa pokazala pravu reakciju i sigurnom igrom savladala vrlo dobre goste.

Bratunac TRB iskontrolisao je skok i ograničio broj izgubljenih lopti, uz veliko zalaganje u odbrani, što je dovelo do toga da se pobjeda skoro cijelim tokom meča ne dovodi u pitanje. Trener Radić, koji se vratio nakon dvije utakmice odsustva, često je vršio izmjene i na taj način održavao visok nivo energije na obje strane terena.

Na samom početku duela ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi bratunački tim stekao prednost od 6 poena nakon trojki Rikala i Petrovića. Na kraju prvog perioda bilo je 22:18. Drugu četvrtinu je obilježila dobra igra domaće ekipe, koja je stigla do +12 u jednom trenutku, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 44:33. ,,Hajlajt“ ovog perioda sigurno je sjajno zakucavanje Jeremića na asistenciju Petrovića. Drugih dvadeset minuta počelo je izjednačeno. Odličan kod gostiju bio je Muflizović, ali je istom mjerom odgovarao sjajni Rikalo, pa se stvari nisu mnogo promjenile. Bratunac TRB zadržao je dvocifreno vođstvo (61:51). Gosti su bolje otvorili 4/4, stigli na -6 i promašili zicer u tom trenutku. Seriju im je prekinuo Danilović, trojkom iz lijevog kornera. Dubinski je odgovorio trojkom, ali gosti više od toga nisu mogli. Vjerovatno ključnu trojku pogodio je Tadić za 72:58, a utakmicu je svojim poenima zaključio odlični Danilović.

Kod domaćih Rikalo je postigao 22 poena, Danilović 17 (9 sk), Pešić 10, Pilčević 10 (8 as). U gostujućem timu Muflizović je ubacio 23 poena, a Dubinski 14.

Bratunac TRB šutirao je iz igre 29/65, od toga 17/31 za 2 poena i 12/34 za 3 poena. Sa linije penala šutirali su 8 od 11. Što se tiče Kaknja, iz igre su šutirali 25/66, za 2 poena 17 od 41, a za  3 poena 8/25. Polovični su bili sa slobodnih bacanja – 5 od 10. Domaća ekipa nadskočila je goste, što je već istaknuto, sa 46 naspram 34 skoka. Čak 24 asistencije imao je Bratunac na 27 pogodaka iz igre, dok su gosti imali 19. Više izgubljenih lopti na kraju je imao Bratunac (12:11), ali je do promjene došlo tek na kraju meča, jer je veći dio susreta Kakanj imao više grešaka. Bratunac je bolje koristio greške protivnika i postigao 13 poena iz takvih situacija, dok su gosti postigli samo 4.

Ekipa iz Bratunca je sada na skoru 1-3, a Kakanj 2-2. U narednom kolu Bratunac TRB gostovaće Bosni Rojal.

Bratunac TRB – Kakanj 78:63 (22:18, 22:15, 17:18, 17:12)

Bratunac TRB: Žunić (3 sk), Milošević, Rikalo 22, Pilčević 10 (8as), Ćup, Petrović 3 (4 as), Lukić, Tadić 7 (11 sk), Pešić 10 (7 sk, 5 as), Ilić, Danilović 17 (9 sk, 4 as), Jeremić 9 (6 sk) – trener Ognjen Radić

Kakanj: Dubinski 14, Delibašić, Tepić 2, Đelmo 2, Muflizović 23 (8 sk), Pirić 2, Fazlić 7 (6 sk), Gavranić 7 (5 as), Islamović 4,  Pajović 2 – trener Benjamin Šabić