BRATUNAC TRB NA KRILIMA ŠUTA ZA TRI DO TRIJUMFA U TUZLI!

KK Bratunac TRB 2020-2021

Košarkaši KK Bratunac TRB upisali su i treći vezani trijumf. Oni su u zaostalom meču 6. kola Lige BiH bili bolji od Slobode u Tuzli sa 83:79. Fenomenalni Marko Rikalo i Dejan Ćup, uz fantastičan šut za 3 poena, bili su odlučujući faktori na večerašnjem susretu. Bratunački tim je sada na skoru 6-6, a Sloboda ima učinak 7-7.

U prvih dvadeset minuta prednost je bila na strani ekipe iz Tuzle i na poluvrijeme se otišlo sa 4 poena razlike u korist domaćina večerašnjeg meča. U trećoj dionici podigli su prednost na maksimalnih 9 poena, da bi u tom trenutku krenula bratunačka ,,šuterska mašina“. Već na na kraju ovog perioda bilo je neriješeno. U četvrtoj četvrtini Bratunac TRB je preuzeo kontrolu i u nekoliko navrata stigao do +7. Durmo je vraćao Slobodu, uz slobodna bacanja Munižabe, ali je Rikalo sa nekoliko pogodaka odbranio prednost.

Tim iz Bratunca šutirao je 13 od 29 za 3 poena (44%), 19 od 38 za 2 (50%) i 6/8 sa slobodnih bacanja. Imali su 39 skokova (13 ofanzivnih), 14 asistencija i 13 izgubljenih lopti. Sloboda je šutirala loših 4 od 24 za 3 poena (16%), 23/41 za 2 poena (56%) i 21 od 27 sa penala. Po skokovima i asistencijama su bili izjednačeni (38 skokova i 14 asistencija), uz 9 izgubljenih lopti.

Rikalo je završio duel sa 23 poena i 5 asistencija, Ćup je ubacio 20 uz 6 skokova, a dvocifreni su bili i Pilčević sa 11 poena i Danilović sa dabl-dabl učinkom (10 poena i 10 skokova). Durmo je bio najefikasniji igrač susreta sa 26 poena, a pratio ga je Alikadić sa 12.

Bratunac TRB je večeras bio bez Tresača i Pavlovića, a tuzlanska ekipa bez Stronga, Lelića, Milčevića i Iheka. Svi ovi igrači nisu mogli da nastupe, jer su došli u ekipe nakon prvobitno utvđenog termina 6. kola.