Bratunac TRB ispustio veliku prednost pa sjajnom završnicom sve nadoknadio!

Bratunac TRB – Promo /2020-2021

Bratunac TRB ostvario je sinoć izuzetno važnu pobjedu nad Promom iz Donjeg Vakufa, u okviru 14. kola Lige BiH. Bratnački tim je slavio sa 77:64, što je donijelo i bolji međusobni skor sa gostujućom ekipom, koja je u prvom duelu bila bolja za 12 poena. Samo nekoliko minuta prije kraja meča na semaforu je pisalo 61:61, da bi Bratunac TRB napravio prvu seriju od 8:0, a poslije trojke Proma i još jednu istu seriju za ,,dvostruku pobjedu“.

U prvih 20 minuta Bratunac TRB kontrolisao je situaciju. Igrali su odlično u oba pravca i držali sigurnu dvocifrenu prednost. Na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 45:31. U trećem periodu gosti iz Donjeg Vakufa uhvatili su ritam i približili se na samo 3 poena zaostatka (54:51), da bi period zaključio bratunački tim sa 2 poena. U završnoj dionici gosti su izjednačili na 56:56, a kasnije i na pominjanih 61:61, da bi uslijedila već opisana furiozna završnica Bratunca.

Košarkaši trenera Ognjena Radića imali su ponovo odličan raspored poena. Petorica igrača postigli su dvocifreni broj poena: Ćup 15 (9 sk), Rikalo 15, Pilčević 13 (8 as), Žunić 11 (4-4 iz igre) i Danilović 10 (9 sk, 5 as). Blizu dvocifrenog učinka bio je i Tadić sa 9 poena, dok je Tresač dodao 4. Kod tima koji predvodi Slobodan Ninić, Mustafica je ostvario dabl-dabl sa 24 poena i 12 skokova, sličan učinak imao je i Gudić (13 p, 13 sk), a Vilson je postigao 10 poena.

Domaći tim šutirao je za 2 poena 15/28 (53%), za 3 poena 11/32 (34%), a sa linije penala 14/19 (73%). Gosti su za 2 poena šutirali skromnih 14/34 (41%), za 3 poena su bili bolji od svog prosjeka 9/23 (39%), a sa slobodnih bacanja 9/12 (75%). Ključnu razliku Bratunac TRB je napravio u broju asistencija (25-16) i manjem broju izgubljenih lopti (9-17). Gostima nije pomogao ni veći broj skokova (34-40).

Nakon ovog trijumfa Bratunac TRB je na skoru 4/6, a Promo je na skoru 5/8.