Bratunac TRB ispustio Čelik!

KK Bratunac TRB 2020-2021

Košarkaši Bratunca poraženi su u duelu 8. kola košarkaške Lige BiH od Čelika u Zenici rezultatom 80:83 (23:23, 20:22, 15:12, 22:26). Najefikasniji u redovima bratunačke ekipe bili su Danilović sa 18 i Pešić, koji je postigao 16 poena. Kod Čelika, očekivano, najbolji je bio Božović sa dabl-dabl učinkom (17 p i 18 sk), Delalić je dodao 17, a Ćurevac 16 poena.

Utakmicu su obilježili isključenje trenera Bratunac TRB-a, Ognjena Radića, krajem 2/4 zbog nezadovoljstva sudijskim odlukama, kao i povreda Pilčevića u trećem periodu.

Susret u Zenici počeo je ujednačeno i nakon prvih 10 minuta na semaforu je pisalo 23:23. U drugom periodu, nekoliko sumnjivih sudijskih odluka izavale su reakciju trenera Radića, koji je isključen, a Čelik je nakon serije penala otišao na 45:40, da bi Bratunac trojkom postavio rezultat prvog poluvremena.

U 3/4 Bratunac TRB je zaigrao bolje, vratio prednost na svoju stranu i cijelu dionicu kontrolisao rezultat, ali povreda Pilčevića je, vjerovatno, bila ključni detalj. Na početku završne četvrtine bratunački tim je otišao na maksimalnih +7 (64:57). Tada je uslijedila velika serija Čelika za njihovih maksimalnih 7 poena prednosti u nekoliko navrata, poslije čega se Bratunac TRB nije uspjeo ,,vratiti“.

Čelik je izveo čak 27 slobodnih bacanja i pogodio 20, dok je Bratunac TRB realizovao 11 od 14. Za 3 poena, bratunački tim bio je bolji – 11/25 naspram 9/25 Čelika. Šut za 2 poena bio je skoro isti – Bratunac TRB 18/39, a zenički tim 18/37. Čelik je dominirao u skoku – 42:30, najviše zahvaljujući odličnom Božoviću. Odnos u asistencijama bio je 18:16 u korist domaće ekipe u ovom meču, a ekipa iz Bratunca imala je 2 izgubljene lopte manje (12:14).

Ovo je bio četvrti poraz za Bratunac TRB, uz jednu pobjedu, dok je Čelik sada na skoru 4-2. Takođe, ova utakmica je došla nakon duge pauze za bratunački klub uslijed bolesti protivnika u prethodna tri kola.