Bratunac ostao bez pogona, Široki i dalje nepobjediv

Bratunac TRB – Zrinjski

Košarkaši Bratunca poraženi su na gostovanju Širokom, u petom međusobnom ligaškom i zaostalom duelu 12. kola Lige Bosne i Hercegovine. Bilo je 67:88. Sada je Bratunac TRB na polovičnom skoru 8-8, dok učesnik ABA2 lige ima 12 trijumfa uz 5 poraza. Cijeli meč stao je u završnih 11-12 minuta u kojima je Široki napravio veliku razliku od čak 23 poena. U finišu trećeg kvartala bratunački tim je imao 2 poena suficita, a potom je krenula pomenuta serija.

U prvih 20 minuta Široki je bio bolji i zaključio poluvrijeme sa prednošću od 6 poena (maksimalno je bilo 10 razlike). Bratunac TRB je odlično započeo treći period, proradio je šut, odbrana je bila na nivou i došli su do prednosti u dva navrata (42:43 i 53:55). Međutim, serijom 7-0 višestruki šampion BiH finiširao je treću dionicu i omogućio podlogu za furioznih 10 minuta.

Domaćin večerašnjeg sureta mnogo bolje je šutirao i za 2 i za 3 poena, a uz to imali su manji broj izgubljenih lopti. Najefikasniji u ekipi trenera Radića bio je Tadić sa 15 poena, Danilović je ubacio 14, a dvocifreni su sa po 10 poena bili još Petrović i Ćup (8sk). Među Vujanovićevim igračima istakli su se: Dejvis sa 20 poena i 7 asistencija, Dario Drežnjak je ubacio 19 (8 sk), Čolak 15, Zubac 13, a Buljević 11 (9 sk).

Poseban problem za Bratunac TRB može biti činjenica da je kapiten Pilčević odigrao samo malo više od 3 minuta. Već za vikend ih očekuje novi izazov, kada će u Bratunac doći Sloboda.