Братунац надиграо Зрињски

17.01.2022 Piše: urednik
Братунац - Зрињски

Кошаркаши Братунца одиграли су синоћ веома добар меч и савладали Зрињски са 91:74 (20:8, 27:20, 22:27, 22:19). Био је то дуел 13. кола првенства Босне и Херцеговине. Братунац сада има 7 побједа и 5 пораза, док је екипа из Мостара на учинку 2-9.

Од самог старта играчи Огњена Радића су се наметнули и контролисали дешавања на паркету дворане у Братунцу. Већ на крају прве дионице било је +12. Гости су слабо шутирали и имали су велики проблем да одговоре на агресивност братуначког састава у одбрани, што је резултирало великим бројем изгубљених лопти. У других десет минута Братунац је увећао предност и на велики одмор отишао са 19 поена предности. Братуначки тим је сјајно шутирао из игре током цијелог сусрета, нарочито за 2 поена. Крајем првог полувремена гости су пронашли свој шут за 3 поена, што се наставило и у другом полувремену. То им није било довољно да приђу ни на једноцифрени минус, јер су домаћи увијек имали одговор и привели меч крају без већих тензија.

Чак шесторица кошаркаша Братунца остварили су двоцифрени поентерски учинак: Ћирковић 21, Фулард 16, уз 7 скокова, Вејд 14 (9 асистенција) Драшковић 14 (6 асистенција), Вилотијевић 12. Код гостију најбољи су били Пајић са 22 и Човић који је убацио 18 поена.

Братуначки тим је имао изванредних 61 посто из игре, 66 посто за 2 поена (32/48) и 46% ван линије 6,75 (7/15). Екипа Невена Николића је била далеко изнад просјека са 12 погодака за 3 поена из 28 покушаја, добар проценат су имали и за 2, али са много мање кошева (14/23). Гости су изгубили чак 24 лопте, од чега је Братунац ,,украо'' 15 (Вејд и Рауч по 5). Домаћи су нешто бољи били у скоку, а имали су и више асистенција (26:19).

Улазак у дуел био је кључан, Братунац је предуприједио проблеме које су имали у претходна три меча.

У наредном колу братуначки тим играће против Радника код куће.