Bratunac gostuje aktuelnom šampionu

Košarkaši KK Bratunac TRB gostuju danas aktuelnom šampionu Širokom, u Širokom Brijegu. U pitanju je 6. kolo košarkaške Lige 12 BiH.

Bratunačka ekipa je trenutno na skoru od 2 pobjede i 3 poraza. U prethodnom kolu odigrali su odličan meč protiv Igokee, višestrukog šampiona BiH i dugogodišnjeg učesnika ABA lige, kada su poraženi sa samo dva poena razlike. Gostovanje Širokom je, uz gostovanje Igokei, vjerovatno najteže u ligi, ali uz energiju kao u Aleksandrovcu Bratunac nije bez šansi. Bratunac TRB je jedna od dominantnijih ekipa u ligi kada se govori o procentu šuta za 2 poena i biće veoma važno da to održe i večeras, uz rješavanje problema ofanzivnog skoka protivnika.

Rekli smo da je Široki aktuelni šampion, a ukupno je osvojio 10 titula šampiona BiH. Dugo godina su igrali ABA ligu, a nakon nekoliko godina pauze ove sezone igraju ABA 2. U Ligi 12 su na skoru 3 pobjede i 2 poraza, dok su u ABA 2 četvrti sa 5 pobjeda i 2 poraza. Široki je izuzetno mlada ekipa, sa samo dva igrača starija od 24 godine. Nosioci igre su iskusni centar Filip Kraljević, bivši košarkaš Zadra, Cedevite, Cibone, španske Saragose i još nekoliko klubova i plejmejker Goran Filipović, košarkaš koji je prošao mlađe kategorije Splita. Zanimljivo je da je Filipović jedini košarkaš u ekipi koji nije ni u jednom trenutku nije bio u mlađim kategorijama Širokog. Pored njih izdvajaju se, prije svih, braća Drežnjak – Mateo i Dario. Mateo je proše sezone bio MVP finala protiv Sparsa, a ima svega 20 godina. Uz Kraljevića jedini iskusniji košarkaš je bek i povratnik iz Slobode Josip Naletilić.

Prošle sezone klubovi su odigrali dvije utakmice. Široki je bio uspješniji oba puta. U Bratuncu je bilo 84:63, kada je posle izjednačenog prvog poluvremena Široki odigrao sjajno drugih dvadeset minuta. U Širokom Brijegu je bilo neizvjesnije i domaćin je slavio sa 86:80.

Susret u dvorani Pecara počinje u 18 časova.