Bratstvo preokretom sa igračem manje do novih bodova

Bratstvo – Proleter

Fudbaleri Bratstva upisali su veoma važan trijumf nad Proleterom iz Dvorova u 7. kolu Druge lige Republike Srpske ,,Istok“. Tim iz Bratunca duže od sat vremena igrao je sa deset igrača, jer je drugi žuti karton u 35. minutu dobio desni bek Erkić. Junak pobjede bio je mladi Kosanić sa dva postignuta gola. Bilo je 3:2 (0:1).

Gosti su došli u vođstvo pogotkom Maksimovića u 25. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U dvanaestom minutu drugog poluvremena Bratstvo dolazi do izjednačenja golom Lončarevića, koji je odlično šutirao i pogodio golmanov donji desni ugao, nakon veoma lijepe akcije domaće ekipe. Prvu prednost domaćinu omogućio je Kosanić udarcem glavom u 63. minutu. Samo dva minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja preko Sekulića. On se najbolje snašao u gužvi ispred

Gol Kosanića za 2:2

gola Bratstva i odbijenu loptu od strane Stevanovića poslao u malu mrežu pored njegove lijeve stative. Na novo, ispostaviće se odlučujuće, vođstvo bratunačke ekipe čekalo se samo minut, jer je Kosanić pogodio još jednom odmah nakon polaska sa centra. Dobio je izvanrednu loptu u prostor i lob udarcem savladao istrčalog Simojlovića.

Do kraja susreta Bratstvo je imalo nekoliko dobrih pokušaja, dok su gosti prijetili uglavnom iz prekida.

Ovom pobjedom klub iz Bratunca došao je do šest bodova i bar do sutra se izjednačio sa ekipom Milića na 13. poziciji, ostavivši današnjeg protivnika i Stakorinu iza sebe. U sljedećem kolu Bratstvo dočekuje ekipu Drina HE iz Višegrada.