Bratstvo nastavilo odličan niz, savladan Velež!

Bratstvo-Velež

Fudbaleri Bratstva danas su odmjerili snage sa Veležom iz Nevesinja, u okviru 17. kola Druge lige Republike Srpske ,,Istok“. Domaći sastav slavio je sa 2:0 (0:0) i tako ostao neporažen u devetom uzastopnom meču, računajući kontrolne utakmice i završnicu prvog dijela sezone. Golove su postigli Njegoš Petrović u 75. minutu i Sreten Erkić u 3. minutu sudijske nadoknade. Ovim trijumfom bratunački tim je došao do 22 osvojena boda i pretekao današnjeg rivala.

Bratunački tim bio je bolji rival u prvih 45 minuta. Odlične prilike imali su Njegoš Petrović, koji je pogodio prečku, a potom je udarac Karića iz izgledne situacije nogom odbranio golman gostiju. Gosti su jednom zaprijetili šutem van šesnaesterca, ali je lopta bila lak plijen za golmana Bogićevića. Na startu drugog dijela Velež je došao u izglednu šansu, ali je udarac završio preko prečke. Vrlo brzo tim iz Bratunca je uzvratio, a vođstvo je ponovo spriječio okvir gola. Na ulasku u završnih 15 minuta mladi Njegoš Petrović je ,,otključao mrežu“ protivnika, a trijumf je potvrdio Erkić duboko u zaustavnom vremenu.

Bratsvo je proljećni dio sezone započelo remijem sa Ilićkom u Brčkom, a računajući kraj jesenjeg dijela takmičenja osvojili su 10 bodova u 4 susreta. Narednog vikenda očekuje ih veliki izazov i gostovanje lideru, ekipi Budućnosti iz Pilice.

Domaći tim danas je nastupio u sastavu: Marko Bogićević (G), Radoje Gvozdenović , Rade Lazić, Marinko Grujičić, Predrag Petrović, Almir Karić , Desimir Maksimović, Srđan Lončarević, Ognjen Andrić (K), Njegoš Petrović i Nemanja Kosanić. Sa klupe su ušli: Muhamed Džanić, Sreten Erkić, Ognjen Gligić, Nikola Avramović i  Vuk Milanović.