Bratstvo napunilo mrežu Romanije za prvi trijumf

Bratstvo – Romanija

Fudbaleri Bratstva zabilježili su ubjedljivu pobjedu nad Romanijom iz Pala u meču 5. kola Druge lige Republike Srpske ,,Istok“- 5:0 (3:0). Tim iz Bratunca prikazao je odličnu igru, nošen izvanrednim Maksimovićem, koji je postigao dva gola, uz asistenciju i iznuđen jedanaesterac, istakavši na taj način ozbiljnu kandidaturu za igrača kola. Ovom pobjedom Bratunčani su upisali prve bodove i znatno popravili svoju situaciju.

Na samom početku utakmice gosti iz Pala su zaprijetili šutem sa ivice šesnaesterca, ali je Stevanović dobro reagovao. To je bilo sve od gostujuće ekipe, jer je Bratstvo vrlo brzo preuzelo kontrolu nad dešavanjima na terenu. Već u 13. minutu Maksimović je rutinski realizovao odličnu loptu sa krila udarcem iz ,,srca“ protivničkog kaznenog prostora. Nakon toga, u 20. minutu iznudio je penal poslije odličnog solo prodora, a siguran izvođač najstrože kazne bio je kapiten Andrić. Prvo poluvrijeme zaključio je pogotkom mladi Kosanić u 42. minutu, pošto se dobro snašao na nekih 6-7 metara od gola i smjestio jednu odbijenu loptu u mrežu Paljana.

Početak drugih 45 minuta obilježila su još dva pogotka domaće ekipe. Prvo je Maksimović fantastično prošao i rutinski realizovao ,,zicer“ koji je sebi stvorio u 49. minutu, da bi četiri minuta kasnije Njegoš Petrović preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca u lijevi donji golmanov ugao postavio konačan rezultat. Asistent je bio Desimir Maksimović. Utakmica je tada bila riješena, a do kraja smo vidjeli još jednu odličnu priliku za Maksimovića i nekoliko pokušaja gostujuće ekipe.

Bratstvo je veoma dobro odigralo meč u kojem su bili pod ,,moranjem“, a Milorada Kosanića i njegove fudbalere u narednom kolu očekuje lokalni derbi u Srebrenici sa Guberom.