Borbenost i želja vodili Bratunac do pobjede nad Čapljinom

Bratunac TRB-Čapljina

Bratunac TRB upisao je sinoć osmi trijumf u ovoj takmičarskoj sezoni Lige BiH. Na domaćem terenu savladana je ekipa Čapljine, u zaostalom meču 16. kola, sa 74:67 (17:14, 18:11, 24:27, 15:15). Duel je obilježio loš šut iz igre sa obje strane, a domaći su slavili zahvaljujući borbenosti, dobroj energiji u odbrani, ofanzivnom skoku i znatno većem broju pogođenih šuteva za 3 poena. Rikalo je ubacio 20 poena (5 as),  Ćup je ostvario dabl-dabl sa 15 poena i 13 skokova, dok je Pilčević dodao 12 (6 as). Kod Čapljine Sudžum je postigao 23 poena (11 sk), Ivelja je ubacio 16 (8 sk), a Lužajić je bio na pragu tripl-dabla sa 12 poena, 10 asistencija i 8 skokova.

U situaciji kada su oba tima teško pogađali iz igre Bratunac TRB je sticao prednost koševima iz ničijih lopti i iz otpadaka, a u tome su prednjačili Ćup i Danilović.

Tokom prvog perioda gledali smo česte promjene vođstva, da bi Bratunac poenima Tadića došao do +3. U prvoj dionici nismo vidjeli pogodak za 3 poena. Druga četvrtina otvorena je bolje od strane domaćeg tima, koji je pronašao šut i uz odličnu odbranu stigao do 9 poena prednosti. Ipak, Čapljina se vratila na -2, serijom 7:0, da bi Žunić sa dva pogotka van linije 6,75 kreirao maksimalnih +10 na kraju poluvremena. Treću četvrtinu, sa jedne strane, obilježio je odlični Marko Rikalo sa 11 poena, dok je u Čapljini izvanredan bio Sudžum. Bratunački tim je u ovom periodu imao maksimalan plus od 14 poena, ali se Čapljina vratila na 7 poena zaostatka. Završni period donijeo je pokušaj gostiju da se vrate, ali je domaći tim uvijek pronalazio odgovor i nije dopustio neizvjesnu završnicu.

Igrači trenera Radića šutirali su iz igre veoma skromnih 28 od 74, od toga za 3 poena 10/41. Nije išao ni šut sa linije penala (8/15). Međutim, čak 15 ofanzivnih skokova i dobra kontrola izgubljenih lopti (10 ukupno, manje od prosjeka), uz 25 asistencija nadoknadili su problem sa šutem.  Gosti iz Čapljine, koje nije predvodio prvi trener Džidić, odlično su šutirali za 2 poena (26/44) i ubacili čak 50 poena iz reketa, ali su ih loš šut za 3 poena (2/16), slaba kontrola defanzivnog skoka u dobrom dijelu meča i veći broj izgubljenih lopti (16, od čega 12 u prvom poluvremenu) onemogućili da urade više.

Čapljina je zadržala bolji skor sa Bratuncem, ali imaju pobjedu manje trenutno.

Bratunac TRB naredne srijede putuje u Široki, gdje će odigrati još jednu zaostalu utakmicu.