Bod slaba utjeha za Bratstvo, opstanak sve dalje

Bratstvo – Jedinstvo Brodac

Fudbaleri Bratstva igrali su neriješeno sa Jedinstvom iz Brodca 1:1 (1:0), u okviru 5. kola plej-auta Druge lige Republike Srpske ,,Istok“. Vodili su domaći, od 24. minuta, pogotkom kapitena Andrića, koji se ispravio nakon promašenog penala i odbitak ubacio u mrežu. Prilikom jedanaesterca gosti su ostali i sa igračem manje, ali su do kraja uspjeli da izjednače efektnim golom. Tim iz Bratunca, iako je imao terensku inicijativu, istu nije valorizovao. Može se reći da su gosti imali više zrelih prilika, poslije kontri. Sada bratunački tim ima 23 boda i ostali su na začelju tabele, dok je sastav iz okoline Bijeljine na učinku od 33 boda.

Treba istaći da se u drugom polvuremenu igralo nekih 20 minuta po jakom pljusku, ali uzbuđenja nisu izostala. Najbolja situacija za domaći tim bila je nakon odličnog slobodnog udarca Lončarevića, koji je golman gostiju sjajno odbranio, a odbijenu loptu u gol nije mogao poslati Maksimović. Ekipa Jedinstva je imala 3-4 dobre šanse, jednom je sa gol-linije intervenisao Andrića, a u nekim situacijama je veoma dobro reagovao golman Bogićević.

U narednom kolu Bratstvo će gostovati Veležu u Nevesinju, a u posljednjoj rundi čekaju Mlaodst iz Rogatice.