Sportski vikend za nama

U okviru 15. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu fudbaleri zvorničke Drine su savladali kao gosti ekipu Napretka iz Donjeg Šepka sa 4-0. Pogotke su postigli Dragutinović u 16., Stjepanović u 59. i 70. i Majlović u 48. minutu. Nakon 15. odigranih rundi ekipa Drine zauzima visoku 3. poziciju sa 30 osvojenih bodova, svega 4 manje od lidera Rudara i 2 manje od drugoplasirane Zvijezde 09. Uspjeh je još veći kada se zna da Drina nastupa sa jednom vrlo mladom ekipom u kojoj je većina igrača stasala u omladinskoj školi zvorničkog prvoligaša. Sa druge strane ekipa Napretka je poslednjeplasirana 12. sa svega 8 osvojenih bodova. Do kraja jesenjeg dijela sezone ostalo je još jedno kolo u kome Drina dočekuje Tekstilac iz Dervente, a Napredak gostuje ekipi Sutjeske u Foči.

U okviru 15. kola Druge lige Republike Srpske – Istok fudbaleri Gubera iz Srebrenice poraženi su na gostovanju u Rogatici od domaće Mladosti rezultatom 2-1- Strelac oba pogotka za domaćina bio je Mihajlović u 10. i 62. minutu, dok je jedini pogodak za Guber postigao Nalić u 72. minutu. Ekipa Gubera je završila prvi dio sezone na visokom 2. mjestu sa 25 bodova, 13 manje od lidera Sloge iz Gornjeg Crnjelova, dok je Mladost pretposlednja, odnosno zauzima 15. mjesto sa 13 osvojenih bodova. Za sve ekipe slijedi zimska pauza.

Fudbaleri Bratstva iz Bratunca savladali su kao domaćini direktnog konkurenta za vrh tabele Regionalne lige Republike Srpske – Istok ekipu Zadrugara iz Donjeg Crnjelova sa 3-1. Strelci za ekipu iz Bratunca bili su Smajlović u 2. i 70. minutu, kao i Karić u 83. minutu. Jedini gol za goste postigao je Zečević u 20. minutu. Meč je odigran na Gradskom stadionu u Bratuncu uz prisustvo oko 100 navijača. Ovom utakmicom Bratstvo je završilo prvi dio sezone sa 30 bodova i zauzima 2. mjesto na tabeli sa bodom manje od ekipe Trnovica. Bitno je naglasiti da je, prema izvorima iz bratunačkog kluba u toku i žalbeni postupak Bratstva za utakmicu protiv Radničkog iz Karakaja, u kojoj je ekipa iz Karakaja igrala sa igračima koji navodno nisu imali pravo nastupa pa Bratunčani očekuju pozitivan odgovor što bi im donijelo dva dodatna boda i prvo mjesto na tabeli. Taj meč je završen rezultatom 1-1.

U sklopu iste lige ekipa Vlasenice je remizirala na svom stadionu u meču protiv ekipe Podrinje iz Tršića. U meču sa mnogo golova na kraju je bilo 2-2. Strijelci za Vlasenicu bili su Petrović i Vuksić, a za Podrinje Aćimović i Krstić. Vlasenica je završila jesenji dio sezone na 6. poziciji sa 24 osvojena boda.

Takođe, FK Milići je u ovoj rundi igrao neriješeno sa ekipom Radničkog iz Karakaja, bilo je 1-1. Strijelac pogotka za domaćina bio je Radovanović, a za goste Novaković. Milići zauzimaju posljednje – 16. mjesto na tabeli Regionalne lige Republike Srpske – Istok sa 9 osvojenih bodova.

Takmičenje u Regionalnoj ligi Republike Srpske – Istok će biti nastavljeno poslije zimske pauze.

Košarkaši KK Bratunac poraženi su u 6. kolu Prve muške košarkaške lige Republike Srpske na gostovanju ekipi Sutjeske u Foči. Rezultat na semaforu je na kraju meča iznosio 63-57. Živanović je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 23 ubačena poena, a u ekipi Bratunca Kupusović je postigao 21 poen. Poslije ovog poraza, prvog nakon tri trijumfa, Bratunac dijeli pozicije od 4. do 8. mjesta na tabeli sa 3 pobjede i isto toliko poraza. U narednom 7. kolu očekuje ih meč protiv ekipe Rudara.

U istom takmičenju ekipa KK Princip iz Zvornika je poražena od KK Prijedor na gostovanju sa 77-88. Zvorničani imaju isti skor kao i Bratunac poslije 6 odigranih mečeva.

Odbojkašice Ženskog odbojkaškog kluba Bratunac, u derbiju kola Druge lige RS izgubile su od Drine, dok su mlađe odbojkašice, pionirke iz Bratunca savladale OK Net iz Vlasenice rezultatom 3:0. U sljedećem kolu seniorke igraju protiv OK Radnik, a pionirke se sastaju sa OK Libero. Obje utakmice se igraju u Bratuncu.