Guber i Velež podijelili bodove

FK GuberU 19. kolu drugoligaškog Istoka Velež i Guber su, na Gradskom stadionu u Nevesinju, podijelili bodove, odigravši 1:1. Guber je upisao prve bodove u proljećnoj polusezoni, dok je Veležu, koji ima pobjedu i poraz, ovo drugi remi.

Domaćin je veoma rano, već u 7. minutu, došao do prednosti. Nakon jednog šuta Grujičića sa dvadesetak metara, lopta je završila iza leđa golmana Gubera. Na sreću, rano vođstvo je prodrmalo Srebreničane koji u nastavku preuzimaju inicijativu. Prvo je Đurić u 15. minutu, nakon sjajnog solo prodora, šutirao, ali je golman domaćh krajnjim naporom izbacio loptu u korner. To je bila uvertira za ono sto će se desiti nakon par minuta, kada se poslije loše intervencije golmana Zurovca, Đurić sjajno snašao i poravnao rezultat. Do kraja poluvremena igralo se veoma jako sa obje strane, ali bez većih prilika. Drugo poluvrijeme počelo je polušansom Veleža, ali je čuvar mreže Gubera dobro odreagovao. Onda je uslijedio period u kom je gostujuća ekipa mirnom igrom iznosila loptu sa svoje polovine i zatvorila sve prilaze golu. Gosti su udarcima A.Avdića i Đurića pokušali doći do vođstva, ali je njihove pokušaje zaustavio čuvar mreže domaćih. Petnaestak minuta prije kraja, Velež je prvo zaprijetio nakon prekida, kada je Šarenac šutirao glavom, a onda je i Grubačić izašao sam pred gol, ali je Bogičević u dva navrata sjajno reagovao i spriječio pogotke. Pred sam kraj, gosti su mogli do sva tri boda, kada je Jevtić sjajno prošao po strani, ušao u šesnaesterac, ali je njegov šut u zadnjem trenutku zaustavio jedan od domaćih igrača i spasio siguran pogodak. Od tragičara na početku meča, golman Gubera je na kraju postao heroj svog tima, koji je spriječio još jedan poraz.

U Guberu ne kriju zadovoljstvo zbog osvojenog boda.

„Nakon tri utakmice u kojima smo nesrećno izgubili bodove, stručni štab, na čelu sa trenerom Mališićem, uspio je da konsoliduje ekipu i da se sa teškog gostovanja vratimo neporaženi. Utakmica je bila prava prvenstvena, sa dosta trčanja. U potpunosti smo ispoštovali riječi trenera Mališića i, disciplinovanom igrom, izborili povoljan rezultat. Na kraju smo mogli i do sva tri boda, što ne bi bilo nezasluženo, ali nismo imali sreće. Mislim da je ovo samo početak dobrih rezultata i da ćemo u nastavku pokazati zašto smo na kraju jesenjeg dijela zauzeli visoko drugo mjesto“, ističe Srđan Borić, vezni igrač u ekipi iz Srebrenice, koji je zbog povrede propustio tri prethodna kola.

Velež (Nevesinje) – Guber (Srebrenica) 1:1 (1:1)