„Orlići“ u baražu!

Mlada reprezentacija Srbije pobedila Sloveniju 3:1 i obezbedila plasman u baraž za Evropsko prvenstvo naredne godine u Poljskoj. Het-trik Uroša Đurđevića. U baražu još Austrija, Španija i Norveška.

Mlada reprezentacija Srbije moraće da preskoči još jedan stepenik do Evropskog prvenstva naredne godine u Poljskoj.

„Orlići“ su u Gornjem Milanovcu pobedili Sloveniju 3:1 (2:1) i obezbedili drugu poziciju u Grupi 2, odnosno našli se među četiri najbolja drugoplasirana tima koja će razigravati za još dva mesta u glavnom žrebu EURA.

Italija će direktno na završni turnir, jer je u Litvaniji osvojila bod, dovoljan da trku kroz kvalifikacije završi ispred Srbije. Nažalost, poraz od Slovenije u prvom meču koštao je selekciju Tomislava Sivića još dve utakmice.

Mogući rivali Srbije su Španija, Austrija i Norveška!

Utakmica na stadionu Metalca bila je napeta skoro do poslednjeg trenutka. „Orlići“ su bili bolji u prvom delu, ali je u nastavku meča Slovenija, iako joj pobeda ništa nije značila, sve karte bacila u napad i tom prilikom propustila nekoliko povoljnih prilika.

Oko 2.000 gledalaca videlo je het-trik kapitena i najboljeg igrača „orlića“ na ovom meču Uroša Đurđevića!

Napadač Partizana već u osmom minutu načeo je odbranu gostiju, posle pasa Andrije Živkovića, lepog driblinga i još bolje realizacije.

Da koncentracija u defanzivnoj liniji Srbije nije na najvišem nivou moglo se zaključiti u 19. minutu, kada je Mitja Lotrič, posle razmenjenog „duplog pasa“ sa Andražom Šporarom izigrao kompletnu odbranu domaćina i savladao Vanju Milinkovića Savića.

Sergej je u 25. minutu „dobio“ penal, a Đurđević snažnim i preciznim udarcem sa bele tačke pogodio za 2:1. Do narednog gola čekalo se sve do finiša (86. minut), a onda je sudija Mete Kalkavan opet pokazao na „kreč“, jer je Stanković nesmotreno oborio Mijata Gaćinovića.

Grega Sorčan je „pročitao“ Đurđevića, ali mu i omogućio popravni, koji je napadač Srbije uspešno položio smestivši loptu u mrežu.

TABELA:Italija 24, Srbija 23, Slovenija 15, R. Irska 12, Litvanija, 9, Andora 3.

Srbija je pobedila i najvažnije – i dalje je u igri da se nađe na Evropskom prvenstvu!

SRBIJA: V. Milinković Savić – Gajić, Filipović, Veljković, Ristić (od 29. Antonov) – Lukić (od 56. Mihajlović) – Živković (od 67. Bjelica), Grujić, S. Milinković Savić, Gaćinović – Đurđević.

SLOVENIJA: Sorčan – Šme, Kavčić (od 78. Bajde), Krajnc – Stojanović, Balkovec (od 74. Zahović), Stanković, Bajrić – Črnigoj, Šporar, Lotrić (od 58. Hotič).