FK „Guber“: U posljednjoj utakmici lige, Fehratović zauzeo prvo mjesto na listi strijelaca

fk guber dani s 15Utakmica posljednjeg kola drugoligaškog Istoka, između Vlasenice i FK „Guber“, bila je jedna od najzanimljivijih koja je u ovoj sezoni odigrana na vlaseničkom stadionu. Stotinak gledalaca uživalo je u pravoj fudbalskoj predstavi, punoj dobrih poteza i sa čak deset postignutih golova.

U prvom poluvremenu Guber je nadmoćno vladao terenom, iako su domaćini pokušavali da im pariraju. Već u 10. minutu Fehratović je prvi put zatresao mrežu Vlasenice, iskoristivši grešku domaće odbrane.

Petnaest minuta kasnije, Milošević je uposlio Selimovića, koji je sa deset metara pogodio desnu stativu od koju se lopta odbila i završila iza leđa golmana Topalovića. Poslije samo dva minuta, Fehratović sa desne strane dodaje loptu Jevtiću, koji je rutinski savladao domaćeg čuvara mreže.

Najbolji strijelac domaće ekipe, Došić, u 37. minutu kreće sam prema golu gostiju i smanjuje rezultat na 1:3.

U samom finišu prvog poluvremena Fehratović se našao sam ispred Topalovića, lobovao ga i postavio rezultat sa kojim se otišlo na odmor – 1:4. U drugo poluvrijeme prvotimci Gubera ulaze opuštenije, što je odmah iskoristio šesnaestogodišnji Matić, koji je nakon centaršuta Janjića, zatresao mrežu Srebreničana.

Nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, domaći smanjuju rezultat na 3:4, nakon odličnog napada koji je Dragan Petrović završio matiranjem golmana Babića.

U 68. minutu Matić se još jednom upisao u listu strijelaca postigavši izjednačujući pogodak. I dok se domaća publika nadala da će Vlasenica uspjeti upisati bar jedan bod, gosti su se koncetrisali na igru i u 79. minutu, nakon centaršuta Jašarevića, Fehratović je glavom ponovo zatresao mrežu nemoćnog Topalovića.

Dva minuta prije kraja utakmice, Fehratović je, nakon dodavanja Jevtića, još jednom bio siguran i postavio konačni rezultat utakmice, Vlasenica-Guber 4:6.

Četiri pogotka postignuta na ovoj utakmici, a ukupno 23 u ovoj sezoni, Fehratovića su dovela na prvo mjesto liste strijelaca Druge lige, grupa Istok.

Ovom pobjedom Guber se vratio u gornji dio tabele, na sedmo mjesto, na kome je sa 40 bodova, dok je Vlasenica sa samo 19 bodova siguran putnik u niži rang takmičenja.

Izvor: Vlasenica24.info