FK „Bratstvo“ čuva lidersku poziciju

FK "Bratstvo", BratunacU susretu 25. kola Regionalne lige, grupa Istok, Bratstvo je upisalo još jednu pobjedu. U neizvjesnoj i teškoj utakmici Bratunčani su savladali Podrinje iz Tršića, rezultatom 3:2.

Gosti su poveli nakon jednog ubacivanja sa strane, kada se V. Stevanović našao sam ispred gola Bratstva i pogodio za 1:0. Iako je viđeno još nekoliko dobrih prilika na obje strane, ovim rezultatom je završen prvi dio utakmice.

U drugom poluvremenu domaća ekipa kreće na sve ili ništa, što joj se isplatilo u 73. minutu kada, nakon slobodnog udarca, Karić postiže evrogol za izjednačenje. U 81. minutu Podrinje prekida akciju domaće ekipe, kreće u kontranapad, N. Aćimović se našao oči u oči sa golmanom Stevanovićem i rutinski pogodio za 1:2. Već u sljedećem napadu Karić iz voleja, sjajnim pogotkom, još jednom poravnava rezultat. I kad je izgledalo da će se utakmica završiti podjelom bodova, Petrović glavom udara loptu ubačenu sa strane i postiže pogodak za tri boda Bratstva i ostanak na liderskoj poziciji.

Bratunčani ističu da je ova pobjeda još jedan korak prema drugoligaškom društvu.

„Mi smo u ovu utakmicu ušli samo sa jednim ciljem – da ostvarimo pobjedu koja će nas, bez obzira na rezultate ostalih susreta, zadržati na prvom mjestu. Protivnika smo dočekali u najjačem sastavu, jer nam se u tim, poslije dužeg odsustva zbog povrede, vratio i Pavlović. Odigrali smo jednu pravu, prvenstvu utakmicu, sa puno preokreta, i nije bilo nimalo lako ostaviti sve bodove u Bratuncu. Mi nećemo ovdje stati, jer naš cilj je Druga liga, a današnjom pobjedom smo pokazali da se nalazimo na pravom putu“, kazao je Almir Karić, prvotimac Bratstva.

Bratstvo (Bratunac) – Podrinje (Tršić) 3:2 (0:1)

Gradski stadion

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Bogičević (Vlasenica)

Strijelci: 0:1 V.Stevanović u 40, 1:1 Karić u 73, 1:2 N.Aćimović u 81, 2:2 Karić u 83, 3:2 Petrović u 86.

Žuti kartoni: Mujić, Kuljanin, Stevanović (Bratstvo), Tešić, N.Aćimović, V.Stevanović, Ristić, S.Aćimović (Podrinje)

Bratstvo: Stevanović, Mijatović, Andrić, Petrović, Karić, Mujić, Mićić, Kuljanin, Sejfić, Smajlović, Mihajlović

Trener: Miško Kosanić

Podrinje: Lazić, Ristić, Tešić, V.Stevanović, Novaković, G.Aćimović, Lukić, S.Aćimović, D.Aćimović, Simić, N.Aćimović

Trener: Nedeljko Jović

Igrač utakmice: Almir Karić (Bratstvo)