Ognjen Lukić u reprezentaciji Srbije za Svjetsko prvenstvo!

Ognjen Lukić, kik-bokser iz Bratunca, koji karijeru gradi u Beogradu, pozvan je u reprezentaciju Srbije. On će biti dio tima na Svjetskom prvenstvu u Austriji, koje počinje 26. jula. Ognjen, član beogradskog kluba Petros, ove godine je osvojio titulu šampiona države u ,,kombat savateu“, drugo mjesto u ,,aso savateu“ i srebro na ,,Trofeju Beograda“ u disciplini ,,kik-lajt“. Predstojećeg vikenda radiće ,,ful-kontakt“.

Read more

Gajić veoma dobar, Temišvar nije izdržao na startu plej-ofa!

Nikola Gajić odigrao je veoma dobar meč na startu četvrtfinalne serije plej-ofa prvenstva Rumunije. On je u porazu Temišvara od favorizovane Oradee (74:84) bio najefikasniji u svom timu sa 16 poena (šut iz igre 6/11, za 3 poena 4/7), a uz to je uhvatio 4 skoka i došao do indeksa korisnosti 14. Imao je Temišvar dvocifrenu prednost u 3/4 (52:41 i 55:44), ali je šampion lige iz 2016, 2018. i 2019. godine, i ovogodišnji učesnik fajnal-fora FIBA Evrokupa, napravio preokret i furioznim četvrtim periodom stigao do pobjede. Naredni duel ove serije na programu je u srijedu 19. maja.

Read more

Milići bolji od Gubera

U okviru 3. kola plej ofa Druge lige Republike Srpske ,,Istok“ Milići su, na domaćem terenu, savladali Guber sa 3:1 (2:1). Golove za tim iz Milića postigli su Veljović, Arnautović (penal) i Đurić. Jedini gol za tim iz Srebrenice dao je Ferhatović i u tom trenutku doveo svoj tim u vođstvo. Srebrenički klub je ostao na 31 bodu, a Milići su ih pretekli i imaju bod više.

Read more

POLET MINIMALCEM DO VAŽNE POBJEDE NAD JADROM!

Polet iz Kravice savladao je Jadar iz Nove Kasabe u meču 13. kola Područne lige ,,Birač“, rezultatom 1:0 (0:0). Junak pobjede bio je mladi Jeremić, koji je postigao efektan gol iz slobodnog udarca, šutem sa više od 25 metara. Igrao se 60. minut. Prije toga najvažniji detalj bio je sukob u prvom poluvremenu kada su isključeni najbolji strijelac kravičkog tima Milutinović i golman gostiju. Neposredno ranije Milutinović je pogodio okvir gola. Ovom pobjedom Polet je stigao do učinka od 31 boda. Toliko ima i Branjevo, ali je njihov međusobni duel pod sporom, pa bi Polet mogao do 3 boda više, a Branjevo bi u tom slučaju izgubilo 3 boda. Birač ima bod više, nakon remija u Karakaju.

Read more

ŽOK BRATUNAC U BARAŽU ZA PRVU LIGU REPUBLIKE SRPSKE!

Ženski odbojkaški klub Bratunac plasirao se u baraž za popunu seniorske Prve lige Republike Srpske. Današnjom pobjedom nad Ukrinom iz Prnjavora od 3:0 (25:20, 25:17, 25:21) potvrđeno je prvo mjesto u svojoj grupi Druge lige Republike Srpske. U 9 kola zabilježeno je 8 pobjeda, uz jedan poraz u taj-brejku. Krajem maja biće odigran baraž, iz koga će dvije od tri ekipe izboriti promociju. Treba istaći da se i ženska selekcija Bosne i Hercegovine plasirala na Evropsko prvenstvo, predvođena Edinom Begić, koja je ponikla u bratunačkom klubu.

Read more

Pionirke ŽOK Bratunac propustile dvije meč lopte protiv Volera!

Nisu imali uspjeha, ali ni sreće, klubovi iz Bratunca danas u duelima sa ekipama iz Pala. Odbojkašice pionirske selekcije ŽOK Bratunac izgubile su u tijesnom meču sa 2:3. Prije petog seta propustile su 2 meč-lopte. Ovo je prvi poraz pionirki iz Bratunca u drugoj fazi prvenstva Republike Srpske. O plasmanu među 4 najbolja tima definitivno će odlučivati susreti sa Liberom iz Bijeljine.

Read more

Poraz Bratstva od Romanije!

Fudbaleri Bratstva izgubili su danas u Bratuncu od Romanije iz Pala, rezultatom 0:4 (0:0). Ovim porazom, trećim u plej-autu, bratunački tim je došao u izuzetno tešku situaciju što se tiče opstanka u Drugoj ligi Republike Srpske ,,Istok“. Ključni momenti današnjeg meča bila su dva  detalja u drugom poluvremenu. Prvo je mladi igrač domaćih Avramović dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, zbog prigovora, a potom je dosuđen i jedanaesterac za goste u 70. minutu, utisak je nakon kontakta koji nije bio jačeg intenziteta. Treba istaći i izvanredan gol, dvostrukog strijelca, Blagojevića u 88. minutu.

Read more

Derbi 13. kola Područne lige ,,Birač“ – Budućnost gostuje Branjevu

U derbi meču 13. runde Područne lige ,,Birač“ Budućnost iz Skelana gostovaće Branjevu, sutra od 17 časova. Budućnost je trenutno četvrta sa 21 bodom, uz po pobjedu, remi i poraz, na startu drugog dijela prvenstva. Njihov rival je poziciju ispred sa 7 bodova više, s tim što taj saldo može, eventualno, biti manji nakon ishoda žalbe Poleta na duel 10. kola. Kako nam je ranije rekao Lazo Đurić, predsjednik Budućnosti, ići će u svakom duelu na pobjedu.